Puchar CEV: Kuzbass Kemerovo po czterech setach pokonuje olsztynian

27
0

W ramach rewanżowego starcia 1/8 finału rozgrywek o Puchar CEV siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn podejmowali ekipę Kuzbass Kamerovo. Olsztynianie na swoją korzyść zapisali jedynie pierwszą partię. Trzy kolejne wyraźnie należały do przyjezdnych, którzy przypieczętowali awans do 1/4 finału rozgrywek.

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1) i zespoły od pierwszych piłek nawiązały ze sobą zaciętą walkę (4:4). Olsztynianie objęli trzypunktowe prowadzenie (9:6), a następnie utrzymywali przewagę nad rywalami. Wyraźnie przejęli kontrolę nad grą, powiększając różnicę punktową do siedmiu „oczek” (16:9). Goście zdołali przerwać ich serię, ale olsztynianie skutecznie uniemożliwiali im powrót do gry i zmniejszanie straconych punktów. Przyjezdni nie zamierzali jednak się poddawać. W końcówce zdołali obronić piłki setowe i doprowadzili do remisu (24:24). Ostatecznie inauguracyjną odsłonę po grze na przewagi rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze (28:26).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły wyrównanie (2:2), ale olsztynianie szybko objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2). Goście jednak natychmiast odzyskali straty (4:4). Wyszli na trzypunktową przewagę (8:5), a następnie powiększyli ją i utrzymywali przeciwników na dystans. Powiększali swój dorobek punktowy, choć olsztynianie próbowali powrócić do gry. Przyjezdni skutecznie im to uniemożliwiali i w rezultacie drugą partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu „oczek” (25:19).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli goście, którzy już po kilku akcjach objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). Olsztynianie próbowali powrócić do walki, ale cały czas wyraźną przewagę utrzymywali po swojej stronie gracze rosyjskiej ekipy (7:3). Gospodarze zmniejszyli straty do dwóch punktów (8:10), lecz rywale nie pozwolili na więcej. W dalszym ciągu kontrolowali grę, wyraźnie utrzymując inicjatywę po swojej stronie (17:10). Zdominowali decydującą fazę seta i zwyciężyli z przewagą jedenastu punktów (25:14).

Czwarty set został zainaugurowany wyrównanie (2:2). Goście dosyć szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (7:4), a następnie powiększali je (10:4). W pełni kontrolowali przebieg gry, utrzymując wyraźną różnicę nad przeciwnikami. Chociaż olsztynianie w końcówce zmniejszyli straty (19:23), nie zdołali zatrzymać rywali. Siatkarze rosyjskiego zespołu zwyciężyli także w tym secie, przypieczętowując wygraną w całym pojedynku (25:19).

Indykpol AZS Olsztyn – Kuzbass Kemerovo 1:3 (28:26, 19:25, 14:25, 19:25)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andringa, Paweł Pietraszko, Marcin Wika, Paweł Woicki, Michał Żurek (libero) oraz Jakub Urbanowicz, Mateusz Poręba, Mateusz Kańczok, Radosław Gil, Serhyi Kapelus,

Kuzbass Kemerovo: Yaroslav Podlesnykh, Anton Karpukhov, Igor Kobzar, Dmytro Pashytskyy, Inal Tavasiev, Victor Poletaev, Lauri Kerminen (libero)