Puchar CEV: Belogorie Belgorod zdobywcą trofeum

219
0

W drugim meczu finałowym Ziraat Bankasi Ankara zmierzył się na własnym boisku z ekipą Belogorie Belgorod. W pierwszych dwóch setach skuteczniejsi okazali się gospodarze, lecz w trzeciej partii do gry powrócili Rosjanie, przedłużając swoje szanse w meczu. Doprowadzili do tie-breaka, przypieczętowując wywalczenie trofeum, a następnie zakończyli na swoją korzyść cały mecz.

Mecz rozpoczął się wymianą uderzeń (1:1) i między zespołami nawiązała się wyrównana walka (4:4). Gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną (7:4), a następnie prowadzili na obowiązkowej pauzie w grze (8:4). Po wznowieniu gry goście rozpoczęli odrabianie strat. Nawiązali kontakt z rywalem (8:9), a następnie doprowadzili do remisu (10:10). Między drużynami trwał wyrównany fragment gry, a na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remis. Tuż przed drugim czasem technicznym rosyjski zespół odskoczył na dwa punkty przewagi (15:13) i z taką różnicą prowadził na przerwie (16:14). W decydującym fragmencie seta zespoły nie zwalniały tempa, dostarczając kibicom emocjonujących wymian. W końcówce gracze tureckiego zespołu objęli trzypunktowe prowadzenie (22:19), które utrzymali do końca (25:21).

Drugi set również miał wyrównany początek (4:4) i przez dłuższą chwilę żadna z drużyn nie mogła wyjść na wyższą przewagę. Dopiero na pierwszej przerwie technicznej ekipa z Rosji odskoczyła na dwa „oczka” różnicy (8:6), a po powrocie na boisko utrzymywali swoje prowadzenie. Gospodarze nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o odrobienie strat. Zminimalizowali je do jednego punktu (11:12), a następnie wyrównali wynik (12:12), nawiązując ponowną walkę z przeciwnikami. Na drugim czasie technicznym na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się goście (16:15). Również w decydującej fazie drugiej odsłony zespoły nie zwalniały tempa w walce o każdy punkt. W wyrównanej końcówce szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gospodarze (26:24).

W trzecim secie drużyny ponownie nawiązały ze sobą zaciętą walkę od początku (3:3). Rosjanie jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną objęli dwupunktowe prowadzenie (6:4) i z taką różnicą punktową zeszli na obowiązkową pauzę w grze (8:6). Po wznowieniu gry utrzymywali swoją przewagę, choć gospodarze walczyli o odrobienie strat, jednak na drugim czasie technicznym w dalszym ciągu prowadzili Rosjanie (16:13). Po powrocie na boisko tureccy gracze odrobili straty (17:17), co zapoczątkowało wyrównaną końcówkę. Tę rozstrzygnęli na swoją korzyść goście, przedłużając swoje szanse w meczu (28:26).

Czwarty set od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli goście (2:0), a następnie utrzymywali je w kolejnych akcjach. Po przerwie technicznej w dalszym ciągu nie wypuszczali z rąk prowadzenia, ale gospodarze nie tracili kontaktu (10:11). Doprowadzili do remisu (11:11) i kibice ponownie byli świadkami zaciętej walki, a na drugim czasie technicznym na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się przyjezdni (16:15). W końcowej fazie seta zespoły nie zwalniały tempa, choć minimalny komfort bezpieczeństwa spoczywał po stronie Rosjan. Nie wypuścili go z rąk, zwyciężając w tym secie (25:21), który przypieczętował wywalczenie Pucharu CEV.

Tie-break rozpoczął się czteropunktowym prowadzeniem zespołu z Rosji (4:0). Chociaż gospodarze przerwali tę serię (1:4), na prowadzeniu stale utrzymywali się przyjezdni (8:6). Po zmianie stron Turcy złapali kontakt z rywalami (7:8), a następnie doprowadzili do wyrównania (9:9). Kibice obserwowali wyrównaną końcówkę meczu, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze Belogorie Belgorod (15:11).

Ziraat Bankasi Ankara – Belogorie Belgorod 2:3 (25:21, 26:24, 26:28, 21:25, 11:15)

Ziraat Bankasi Ankara: Ulas Kiyak, Oleg Antonov, Dawid Konarski, Vahit Savas, Bartosz Kurek, Koray Sahin, Volka Done (libero) oraz Enes Atli, Vojin Cacic,

Belogirie Belgorod: Sergey Grankin, Nikolay Nikolov, Sergey Tetyukhin, Konstantin Bakun, Dmitriy Muserskiy, Ian Iereshchenko, Alexey Obmochaev (libero), Nikita Eremin (libero) oraz Alexander Safonov, Roman Danilov, Roman Poroshin, Ruslan Khanipov