Puchar Belgii: Volleyteam Knack Roeselare zdobywcą trofeum

531
0

Drużyna Piotra Orczyka, Volleyteam Knack Roeselare, w finale Pucharu Belgii zmierzyła się z ekipą Nikodema Wolańskiego, Noliko Masseik. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, chociaż niewiele brakowało, by zespół polskiego rozgrywającego przedłużył losy rywalizacji. Ostatecznie trofeum powędrowało w ręce graczy z Roeselare.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od walki punkt za punkt (4:4), a na prowadzeniu była raz jedna, raz druga drużyna. Jako pierwsi zaliczkę zaczęli budować gracze Volleyteam Knack Roeselare (12:8). Noliko Maaseik próbowało nawiązać walkę, ale cały czas miało czteropunktową stratę do rywali (12:16). W końcówce drużyna Piotra Orczyka nadal miała prowadzenie, które powiększyła o kolejne „oczko” (21:16), a po chwili zdobyła następne punkty, odskakując rywalom (23:16). Noliko Maaseik w ostatnich akcjach starało się jeszcze zbliżyć do przeciwników, ale nie dało rady nawiązać z nimi walki (19:25).

Również drugą odsłonę zespoły rozpoczęły od gry punkt za punkt, lecz ponownie minimalnie lepsi byli gracze Volleyteam Knack Roeselare (5:4, 7:6). Noliko Maaseik zanotowało chwilowy przestój i musiało odrabiać straty (8:11), lecz już po chwili wyrównało stan seta (11:11). Od tego momentu gra ponownie zaczęła toczyć się punkt za punkt, ale zespół Piotra Orczyka jako pierwszy zaczął budować zaliczkę (16:14). Chociaż Noliko Maaseik po raz kolejny doprowadziło do remisu, to w decydującej fazie tej partii Volleyteam Knack Roeselare wyszło na prowadzenie (20:17). Gracze z Maaseik zbliżyli się do przeciwników (21:23, 23:24), ale nie zdołali wyrównać wyniku (23:25).

Noliko Maaseik otworzyło trzecią odsłonę prowadzeniem (4:2) i zapisywało na swoje konto kolejne punkty (8:3). Volleyteam Knack Roeselare starało się dogonić rywali, ale nie było w stanie zbliżyć się do nich na więcej niż pięć punktów (6:11). Noliko Maaseik nie zwalniało ręki w ataku oraz w polu zagrywki, co pozwalało im na zdobywanie kolejnych „oczek” (19:14). Volleyteam Knack Roeselare starało się dogonić rywali (16:19), ale cały czas miało problemy z kończeniem swoich ataków (18:21). W decydującej fazie seta wynik oscylował w okolicach remisu (20:21), aż w końcu się wyrównał (22:22). Okazję do zakończenia seta jako pierwsi mieli gracze Noliko Maaseik (24:23), ale już po chwili sytuacja się odwróciła i seta zakończył Volleyteam Knack Roeselare (26:24), który wygrał Puchar Belgii.

Volleyteam Knack Roeselare – Noliko Maaseik 3:0 (25:19, 25:23, 26:24)

Źródło: informacja własna