Znamy termin przyszłorocznego Memoriału Wagnera

Znamy termin przyszłorocznego Memoriału Wagnera

197
0
PODZIEL SIĘ

Fundacja Huberta Jerzego Wagnera zrobiła kibicom pomikołajkowy prezent. Właśnie poznaliśmy termin przyszłorocznego Memoriału, który odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia, czyli tuż przed startem mistrzostw świata, rozpocznających się 10 września. Nieznane jest jeszcze miasto, w którym rozegrany zostanie turniej, negocjacje z kilkoma kandydatami wciąż trwają.

 

Znamy datę Memoriału

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dla reprezentacji Polski, i nie tylko, przed najważniejszą imprezą sezonu jaką są bez wątpienia mistrzostwa świata. Dla polskiej kadry są one szczególnie ważne, Polacy bronić będą złotego medalu. Organizatorzy zapewniają, że dzięki takiemu terminowi imprezy spodziewać możemy się atrakcyjnych rywali. Przypomnijmy, tegoroczną jubileuszową edycję wygrała reprezentacja Polski. W ostatniej edycji wzięli także udział Kanadyjczycy, Rosję oraz Francuzi. Polacy rozpoczęli od porażki z Francją, by później pokonać dwie pozostałe ekipy i ostatecznie zwyciężyć w całej imprezie. Niestety dobry występ w Krakowie na memoriale nie przełożył się na formę Polaków na mistrzostwach Europy, gdzie biało-czerwoni zawiedli zajmując odległe miejsce. Po nieudanym występie z pracą z polską drużyną pożegnał się trener Ferdinando de Giorgi.

 

W przyszłym roku memoriał rozegrany zostanie pod koniec sierpnia, około dwa tygodnie przed startem mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii. Organizatorzy toczą jeszcze rozmowy z potencjalnymi rywalami biało-czerwonych i, jak zapewniają, niedługo ogłoszą skład przyszłorocznego memoriału. Tak samo nieznane jest jeszcze miejsce rozgrywania spotkań. W ostatnich latach Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbywał się w Krakowie w Tauron Arenie.

 

 

Reprezentacja Polski ciągle nie ma następcy włoskiego szkoleniowca, ale wiemy już z kim Polacy zagrają na mistrzostwach świata. Grupowymi rywalami naszej drużyny będą reprezentacje Bułgarii, Finlandii, Iranu, Kuby oraz Portoryko. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem formy przed najważniejszym wydarzeniem.

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY