Przygotowania Kanady do Ligi Światowej!

Przygotowania Kanady do Ligi Światowej!

419
0
PODZIEL SIĘ

Wczoraj w Quebec zorganizowano konferencję prasową, która była pierwszym oficjalnym wydarzeniem dotyczącym Ligi Światowej 2013 w Kanadzie.

 

Pierwszy weekend zawodów odbędzie się 31 maja i 1 czerwca 2013 roku w arenie Colisée Pepsi w Quebec. Wtedy to reprezentacja Kanady, która zajmuje 18 miejsce w rankingu FIVB zmierzy się z reprezentacją Holandii (36 wg FIVB). Będzie to debiut miasta Quebec w organizacji siatkarskiej imprezy tej rangi.

 

Emerytowany reprezentant Kanady Gino Rousseau został wybrany honorowym prezesem meczów, które odbędą się w Quebec. Był on rewelacyjnym graczem zarówno drużyny narodowej jak i klubowej, przez 13 lat grał w ligach: włoskiej, japońskiej i francuskiej. Niedawno został wybrany do zasilenia Kanadyjskiej Galerii Sław Siatkówki.

 

W ramach swojego wystąpienia Rousseau wyraził nadzieję, że kibice wypełnią trybuny hali i pokażą, jak bardzo siatkarskim miastem jest Quebec. Prezes chce również postawić wyzwanie przed Mississauguą, gdzie reprezentanci grać będą z drużyną Portugalii (36 wg FIVB) i Korei Południowej (24 wg FIVB) (7-8 oraz 14-15 czerwca).

 

W konferencji prasowej wziął udział również trener reprezentacji, Glenn Hoag oraz dwóch jego graczy, Chris Hoag i Olivier Faucher. Trener mówił o wyzwaniu jakie stoi przed jego drużyną. Ich głównym celem jest zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku, dlatego też temu podporządkowuje cały cykl szkoleniowy. Ligę Światową traktuje jako bardzo ważne przygotowanie, ponieważ będą w niej konkurować z najlepszymi drużynami na świecie.

 

Obecnie reprezentacja Kanady przebywa na zgrupowaniu w Centre Sportif w Gatineau, gdzie rozegra również dwa sparingi z reprezentacją Turcji 15 i 16 maja, natomiast 18 maja mecz treningowy z Turkami odbędzie się w Queen’s University w Kingston.

 

Kanadyjczycy do rozgrywek Ligi Światowej powrócili w zeszłym sezonie, po raz pierwszy od pięciu lat, od razu uzyskując kwalifikację do tegorocznych rozgrywek. Po meczach w Kanadzie reprezentacja tego kraju walczyć jeszcze będzie w Finlandii (28-29 czerwca) i w Japonii (6-7 lipca).

 

Przypomnijmy, że do turnieju finałowego zakwalifikują się dwa pierwsze zespoły z grup A i B, zwycięzca ‘kanadyjskiej’ grupy C oraz Argentyna będąca jego gospodarzem.

 

 

 

źródło: opracowanie własne na podstawie volleyball.ca

 

 

 

 

 

                                                                                              Katarzyna Pypeć

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY