Przemysław Michalczyk zakończył współpracę z BKS Visłą Bydgoszcz

Przemysław Michalczyk zakończył współpracę z BKS Visłą Bydgoszcz

42
0
PODZIEL SIĘ

Przemysław Michalczyk od sezonu 2019/2020 prowadził bydgoski klub siatkarski, a na pozycji pierwszego trenera zastąpił Jakuba Bednaruka, gdzie w sezonie 2018/2019 pełnił rolę jego asystenta oraz drugiego trenera ówczesnego Chemika Bydgoszcz. W związku ze słabą postawą bydgoszczan, Michalczyk podał się do dyspozycji zarządu.

 

Pech nie opuszcza

 

Miniony sezon, czyli rozgrywki 2018/2019 bydgoszczanie zakończyli na dwunastej pozycji. Po zakończeniu zmagań na parkiecie doszło w zespole do wielu zmian. Jedną z nich było wybranie nowego trenera, następcy Jakuba Bednaruka, którym został Przemysław Michalczyk. Nie podołał on jednak swojemu zadaniu i nie wniósł zbyt dużych zmian do gry BKS-u Visły Bydgoszcz. Z tego też powodu trener zdecydował oddać się do dyspozycji zarządu klubu i z dniem dzisiejszym kontrakt z nim został rozwiązany.

 

 

Słabe notowania

 

BKS Visła Bydgoszcz obecnie plasuje się w tabeli PlusLigi na ostatnim czternastym miejscu, a w swoim dorobku zgromadzone ma 11 punktów. Na 22 rozegrane spotkania klub zdołał odnieść zwycięstwo w jedynie dwóch meczach, notując tym samym 20 porażek. Obecnie bydgoszczanie mają już niewielkie szanse na utrzymanie się w PlusLidze, nie mogą sobie bowiem pozwolić na potknięcia. W związku z rozwiązaniem kontraktu z Przemysławem Michalczykiem, funkcję pierwszego trenera drużyny sprawował będzie dotychczasowy II trener bydgoskiej ekipy, Marcin Ogonowski.

 

Jeszcze w trakcie trwania rozgrywek w zespole doszło do zmian kadrowych. Z klubem pożegnał się słoweński atakujący Tonček Štern, którego miejsce w klubie zajął Michał Filip. Z zespołu odszedł również Piotr Lipiński, którego rolę w BKS-ie Visła Bydgoszcz przejął Michal Masny.

 

 

 

Źródło: visla-bydgoszcz.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY