Przedstawiciele PlusLigi w reprezentacji Stanów Zjednoczonych

Przedstawiciele PlusLigi w reprezentacji Stanów Zjednoczonych

235
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej nie będzie mogła liczyć na pomoc między innymi Matthew Andersona i Maxwella Holta. W składzie kadry znaleźli się natomiast czterej zawodnicy występujący w PlusLidze: Thomas Jaeschke, David Smith, Dustin Watten oraz Jonah Seif.

 

Czas na odpoczynek

 

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych podczas Ligi Światowej będzie musiała radzić sobie między innymi bez Maxwella Holta czy Matthew Andersona, którzy potrzebują odpoczynku, żeby wyleczyć posezonowe urazy. W porównaniu z poprzednimi rozgrywkami zabrakło również Paula Lotmana, który zrobił sobie przerwę od siatkówki i poświęca czas rodzinie. Z powodu kontuzji nabytej podczas rozgrywek ligowych z drużyną Perugii, w Lidze Światowej nie wystąpi też przyjmujący Aaron Russel. W kadrze Stanów Zjednoczonych nie ma również wielkich gwiazd jak David Lee czy William Priddy, w ich miejsce powołani zostali młodzi i perspektywiczni gracze. Trener John Speraw rozpoczyna z Amerykanami kolejny cykl olimpijski, w związku z czym wprowadza do kadry nowych, młodych zawodników, którzy w przyszłości mają stanowić o sile reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

 

 

Są plusligowi gracze

 

W reprezentacji Stanów Zjednoczonych znalazło się miejsce dla czterech zawodników, którzy na co dzień występują w PlusLidze. Powołanie otrzymał przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, Thomas Jaeschke, który w ostatnich meczach pokazuje, że jest w wysokiej formie i w pełni na nie zasłużył. W kadrze znaleźli się także dwaj doświadczeni zawodnicy Cerrad Czarnych Radom, Dustin Watten oraz David Smith. Środkowy na przestrzeni całych rozgrywek PlusLigi pokazał się z dobrej strony i zajął piąte miejsce w rankingu zawodników na swojej pozycji z dorobkiem 264 punktów. Dustin Watten zajął czwarte miejsce w zestawieniu najlepszych libero polskiej ligi. Uznanie w oczach szkoleniowca zyskał również młody rozgrywający MKS-u Będzin, Jonah Seif, który w 109 setach wystawiał ze skutecznością 44%.

 

 

Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Ligę Światową 2017: 

Rozgrywający: Micah Christenson, Kawika Shoji, Jonah Seif, James Shaw

Atakujący: Carson Clark, Benjamin Patch

Środkowi: David Smith, Taylor Averill, Daniel Mcdonnell, Kristopher Johnson, Jeffrey Jendryk Ii, Thomas Carmody

Przyjmujący: Garrett Muagututia, Torey Defalco, Jayson Jablonsky, Thomas Jaeschke, Jake Langlois, Brenden Sander, Taylor Sander

Libero: Erik Shoji, Dustin Watten

 

 

 

Źródło: worldleague.2017.fivb.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY