Przedsezonowe zmiany w Katowicach. Słaby nowym trenerem drużyny

Przedsezonowe zmiany w Katowicach. Słaby nowym trenerem drużyny

12
0
PODZIEL SIĘ

GKS Katowice rozpoczyna przygotowania do sezonu od zmian na kluczowych stanowiskach. Na czele sekcji siatkówki w Katowicach stanie Jakub Bochenek, który w ostatnim czasie był menadżerem. Natomiast drużynę poprowadzi Grzegorz Słaby, który w ostatnich latach był drugim trenerem zespołu. Do porozumienia z katowickim klubem doszedł również Adrian Buchowski.

 

Po rozwiązaniu kontraktów z wieloma zawodnikami oraz z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem, choć wywołały one wiele emocji w siatkarskim środowisku, klub rozpoczął przygotowania do sezonu 2020/2021. Zespół w nadchodzących rozgrywkach poprowadzi Grzegorz Słaby, który z Katowicami związany jest od lat. Najpierw pracował z drużynami młodzieżowymi, a w sezonie 2015/2016 sięgnął z pierwszym zespołem GKS-u Katowice po złoty medal pierwszoligowych rozgrywek. Po awansie do siatkarskiej ekstraklasy Grzegorz Słaby przestał być pierwszym trenerem, ale pozostał w sztabie szkoleniowym i w ostatnich latach był asystentem Piotra Gruszki oraz Dariusza Daszkiewicza. W sezonie 2020/2021 trener Słaby będzie pracował samodzielnie i nie ukrywa swojego przywiązania do GKS-u Katowice. „Czuję się w obowiązku, by w tym trudnym momencie, w którym znalazł się klub, zrobić wszystko, co w mojej mocy, by siatkówka dalej istniała w Katowicach. Czuję się bardzo mocno związany zarówno z miastem, jak i klubem, dlatego nie mogłem odmówić takiej propozycji. Siatkarski GKS jest dla mnie ważnym projektem od samego początku jego istnienia i moim obowiązkiem jest bycie z klubem także w tych trudniejszych momentach” – mówi trener GKS-u Katowice. Do zmiany doszło również na kluczowym stanowisku dyrektora sekcji siatkówki. Stanowisko objął Jakub Bochenek, który od lat związany jest z katowickim klubem. W minionym sezonie był menadżerem sekcji siatkówki, a w minionych latach zajmował się komunikacją w klubie. Natomiast w najbliższym sezonie Jakub Bochenek będzie dyrektorem sekcji siatkówki. „Rok pracy na stanowisku menedżera sekcji dał mi sporo doświadczenia od strony organizacyjnej, natomiast zdaję sobie sprawę, że w tej chwili będzie ciążyła na mnie zdecydowanie większa odpowiedzialność” -mówił Jakub Bochenek.

 

Jeśli zaś chodzi o ruchy kadrowe wśród zawodników, to jakiś czas temu do porozumienia z klubem doszedł Adrian Buchowski i w kolejnym sezonie przyjmujący w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy GKS-u Katowice. W ostatnim sezonie siatkarz, choć przeważnie pojawiał się na krótkie zmiany, był ważna postacią w zespole. Adrian Buchowski wystąpił w dwudziestu jeden meczach, a na konto swojej drużyny zapisał osiemdziesiąt dwa „oczka”. Jest jednym z pierwszych zawodników, którzy osiągnęli porozumienie z klubem, po wcześniejszym rozwiązaniu kontraktów.

 

 

Źródło: siatkowka.gkskatowice.eu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY