PreZero Grand Prix: PGE Skra Bełchatów ostatnim półfinalistą rozgrywek

20
0

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zamykają grono półfinalistów rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W ćwierćfinałowym starciu bełchatowianie pokonali po dwóch setach drużynę Vervy Warszawa Orlen Paliwa, choć nie najlepiej rozpoczęli ten pojedynek. Najlepszym graczem został wybrany Karol Kłos.

Premierową odsłonę pojedynku zespoły zainaugurowały wymianą „oczek” (1:1). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1), a następnie powiększyli je (6:2). Bełchatowianie próbowali odrabiać straty, lecz inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie siatkarze warszawskiego zespołu (8:4). Siatkarze z Bełchatowa nie zamierzali składać broni w walce o odrobienie strat. Złapali kontakt z warszawianami (14:15), jednak ci nie pozwolili na wyrównanie wyniku (16:14). W decydującej fazie seta bełchatowianie doprowadzili do remisu (18:18), a na taką sytuację zareagował trener Andrea Anastasi. Ta interwencja jednak nie wybiła z rytmu siatkarzy PGE Skry Bełchatów, którzy w końcówce wyszli na trzypunktowe prowadzenie (22:19), w związku z czym szkoleniowiec zespołu z Warszawy wykorzystał drugi czas na żądanie. Ostatecznie bełchatowianie nie wypuścili z rąk swojego prowadzenia i zapisali pierwszą partię na swoim koncie (25:23).

Drugi set został zainaugurowany dosyć wyrównanie. Bełchatowianie objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2), lecz warszawianie momentalnie odrobili straty i kibice byli świadkami zaciętej walki, w której nikt nie wstrzymywał ręki (5:5, 6:6). Bełchatowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13:10), a na taki obrót sytuacji zareagował trener Andrea Anastasi. Ta interwencja nie zatrzymała jednak siatkarzy z Bełchatowa, którzy utrzymywali kontrolę nad grą. Powiększali swój dorobek punktowy, choć siatkarze warszawskiego zespołu jeszcze walczyli o odrobienie straconych punktów (18:20). Ostatecznie siatkarze PGE Skry Bełchatów nie wypuścili z rąk swojego prowadzenia i przypieczętowali zwycięstwo w całym pojedynku (25:21).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – PGE Skra Bełchatów 0:2 (23:25, 21:25)

MVP: Karol Kłos

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Jakub Kowalczyk, Jakub Ziobrowski, Igor Grobelny, Michał Kozłowski, Andrzej Wrona, Jan Fornal, Michał Superlak, Angel Trinidad De Haro

PGE Skra Bełchatów: Bartosz Filipiak, Karol Kłos, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Norbert Huber,