PreZero Grand Prix: Jastrzębianie pokonali Asseco Resovię Rzeszów i zagrają w półfinale

18
0

W drugim meczu ćwierćfinałowym rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zespół Jastrzębskiego Węgla pokonał Asseco Resovię Rzeszów. Pierwszy set padł łupem ekipy z Podkarpacia, ale w dwóch kolejnych odsłonach to jastrzębianie nie tracili kontroli nad grą. Najlepszym graczem został wybrany Stanisław Wawrzyńczyk.

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów (0:2). Jastrzębianie przystąpili do gry, odrobili straty i przejęli prowadzenie (4:2). Utrzymywali swoją przewagę, choć rzeszowianie próbowali odrabiać stracone „oczka” (8:5, 9:6). Zdołali złapać kontakt z rywalami (9:10), a w dalszej kolejności doprowadzili do remisu (11:11) i między zespołami trwała wyrównana walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W końcówce rzeszowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (19:16), lecz jastrzębianie nie składali broni i walczyli o odzyskanie straconych „oczek” (18:19, 19:20). Ostatecznie siatkarze z Rzeszowa nie pozwolili sobie na stratę inicjatywy i pierwszą partię zapisali na swoim koncie (25:23).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1). Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1), a następnie utrzymywali przewagę po swojej stronie. Kontrolowali grę, zaś przy zmianie stron różnica na ich korzyść wynosiła cztery „oczka” (8:4). Rzeszowianie próbowali powrócić do gry, jednak gracze Jastrzębskiego Węgla skutecznie im to uniemożliwiali, a z kolei sześciopunktowa przewaga poskutkowała czasem dla szkoleniowca rzeszowskiej ekipy (11:5). Ta nie wybiła z rytmu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W końcowej fazie seta rzeszowianie zmniejszyli straty do dwóch punktów (16:18), co poskutkowało przerwą na żądanie trenera jastrzębian. Po wznowieniu gry siatkarze z Jastrzębia-Zdroju nie pozwolili rywalom na więcej, utrzymali swoją przewagę i zapisali drugą partię na swoim koncie (25:19).

Tie-break rozpoczął się wyrównaną walką (2:2). Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), jednak rzeszowianie nie tracili z nimi kontaktu. Inicjatywa spoczywała stale przy ekipie z Jastrzębia-Zdroju, a trzy „oczka” zapasu zmusiły do reakcji trenera Asseco Resovii Rzeszów (6:3). Tuż przed zmianą stron siatkarze z Rzeszowa odrobili straty (7:7), a następnie przejęli prowadzenie (8:7). Ostatecznie jastrzębianie nie stracili koncentracji i zapisali tę partię oraz cały mecz na swoją korzyść (15:13).

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:23, 19:25, 13:15)

MVP: Stanisław Wawrzyńczyk

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki, Nicolas Szerszeń, Paweł Woicki, Bartosz Mariański

Jastrzębski Węgiel: Jakub Popiwczak, Michał Gierżot, Stanisław Wawrzyńczyk, Rafał Szymura, Szymon Biniek