Poznaliśmy terminarz EUROVOLLEY POLAND 2017

Poznaliśmy terminarz EUROVOLLEY POLAND 2017

922
0
PODZIEL SIĘ

15 listopada w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się Gala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017. We wtorkowy wieczór dowiedzieliśmy się, z kim biało-czerwoni oraz pozostałe piętnaście reprezentacji narodowych zmierzy się w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, które odbędą się w Polsce.

 

Najpierw poznaliśmy gospodarzy

 

Pod koniec października poznaliśmy miasta gospodarzy Mistrzostw Europy 2017. Zmagania grupowe będą toczyć się w czterech miastach: Szczecinie, Katowicach, Gdańsku i Krakowie. Faza finałowa turnieju zostanie rozegrana w Tauron Arenie, gdzie w minionym sezonie reprezentacyjnym odbywało się Final Six Ligi Światowej. Ponadto faza play-off i ćwierćfinały odbędą się w w Karakowie i katowickim Spodku. Z kolei Polacy mecze fazy grupowej będą rozgrywać w gdańskiej Ergo Arenie.

 

Szczegółowe informacje na temat miast gospodarzy znajdziecie TUTAJ.

 

 

Potem odbyło się losowanie grup

 

Reprezentacja Polski swoje spotkania podczas mistrzostw Europy będzie rozgrywała w Gdańsku. Rywalami biało-czerwonych będą Serbowie, czyli najlepsza drużyna Ligi Światowej 2016, Finowie, plasujący się obecnie na 9. miejscu w rankingu CEV, ale mający apetyt na wyższe lokaty oraz Estończycy, prowadzeni przez Gheorghe Cretu, którzy pod jego wodzą odnoszą kolejne sukcesy i podnoszą swój poziom gry.

 

W pozostałych trzech grupach rywalizacja zapowiada sie równie emocjonująco. W Szczecinie do walki staną Włosi, Niemcy, Słowacy i Czesi, a każda z tych drużyn chce pokazać, że zasługuje na awans do kolejnego etapu turnieju. Grupa śmierci swoje pojedynki będzie rozgrywała w Krakowie, a o awans będą walczyć: Rosja, Bułgaria, Słowenia i Hiszpania. W Katowicach walka toczyć będzie się pomiędzy Francuzami, Belgami, Holendrami i Turkami. Największy potencjał w tym zestawieniu niewątpliwie mają reprezentanci Francji, którzy na stałe zagościli w światowej czołówce. Nie można również zapominać o Belgach, którzy starają się ustabilizować swoją formę.

 

O losowaniu grup przyszłorocznych Mistrzostw Europy pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Teraz przyszedł czas na terminarz

 

Faza grupowa Mistrzostw Europy odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia. Bezpośredni awans do ćwierćfinałów mają zapewnione zespoły, które w swoich grupach zajmą pierwsze miejsca. W barażach, które będą miały miejsce 29 sierpnia w Krakowie i Katowicach, zagrają drugi zespół z grupy A z trzecim z grupy C oraz drugi z grupy B z trzecim z grupy D. Zwycięzcy tych pojedynków awansują do ¼. Ten etap rywalizacji został zaplanowany na 30 sierpnia. Mecze półfinałowe oraz te o medale rozegrane zostaną w krakowskiej Tauron Arenie. Nowego Mistrza Europy poznamy 3 września, kiedy to odbędą się starcia o trzecie i pierwsze miejsce. Dzień wcześniej (2 września) poznamy zespoły, które zagrają o medale.

 

 

Terminarz spotkań fazy grupowej EUROVOLLEY POLAND 2017:

 

Grupa A (Gdańsk)

25 sierpnia

Polska – Serbia

Finlandia – Estonia

26 sierpnia

Polska – Finlandia

Serbia – Estonia

27 sierpnia

Polska – Estonia

Serbia – Finlandia

 

 

Grupa B (Szczecin)

25 sierpnia

Włochy – Niemcy

Słowacja – Czechy

26 sierpnia

Włochy – Słowacja

Niemcy – Czechy

27 sierpnia

Włochy – Czechy

Niemcy – Słowacja

 

 

Grupa C (Kraków)

25 sierpnia

Rosja – Bułgaria

Słowenia – Hiszpania

26 sierpnia

Rosja – Słowenia

Bułgaria – Hiszpania

27 sierpnia

Rosja – Hiszpania

Bułgaria – Słowenia

 

 

Grupa D (Katowice)

25 sierpnia

Francja – Belgia

Holandia – Turcja

26 sierpnia

Francja – Holandia

Belgia – Turcja

27 sierpnia

Francja – Turcja

Belgia – Holandia

 

 

 

Źródło: cev.lu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY