Poznaliśmy grupy Mistrzostw Europy kadetów 2017

Poznaliśmy grupy Mistrzostw Europy kadetów 2017

746
0
PODZIEL SIĘ

2 lutego 2017 roku w węgierskim Győr odbyło się losowanie do tegorocznych mistrzostw Europy kadetów, które odbędą się w dniach 22-30 kwietnia na Węgrzech i Słowacji. Warto przypomnieć, że polscy siatkarze będą walczyli o obronę tego trofeum, które wywalczyli dwa lata temu ich starsi koledzy. Polacy w losowaniu trafili do grupy I.

 

Obronić tytuł

 

Reprezentacja Polski kadetów trafiła do grupy I, w której zmierzy się kolejno z Rosją, Włochami, Węgrami (współgospodarz turnieju), Bułgarią oraz Belgią. Polacy mecze grupowe rozegrają na Węgrzech w miejscowości Győr. Przed młodymi reprezentantami Polski trudne zadanie. Rosjanie i Włosi to jedni z faworytów do wygrania tej imprezy. Warto przypomnieć, że polscy kadeci będą bronić tytułu mistrza Europy, który dwa lata temu wywalczyli ich starsi koledzy. W finale pokonali Włochów 3:1. W grupie II zagrają: Słowacja (drugi ze współgospodarzy), Rumunia, Turcja, Finlandia, Francja, Czechy. Mecze tej grupy odbędą się w słowackim Puchovie. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Drużyny, które uplasują się na miejscach 3-4 zagrają o miejsca 5-8.

 

 

Podział na grupy mistrzostw Europy kadetów:

 

Grupa I (Győr, Węgry): Węgry, Polska, Włochy, Bułgaria, Belgia, Rosja

 

Grupa II (Puchov, Słowacja): Słowacja, Rumunia, Czechy, Turcja, Finlandia, Francja

 

 

Droga na mistrzostwa wiodła przez Spałę

 

Podopieczni trenera Macieja Zendeła wywalczyli sobie prawo do udziału w Mistrzostwach Starego Kontynentu po turnieju, który w dniach 13-15 stycznia rozgrywany był w Spale. Wyniki tych zawodów mogą cieszyć, zawodnicy pokazali nie tylko klasę, ale i charakter, co dobrze prognozuje przed tymi zawodami. W pierwszym meczu pewnie pokonali Szwedów 3:0, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Dzień później podopieczni trenera Macieja Zendeła również zaprezentowali się bardzo dobrze i bez straty seta ograli reprezentację Łotwy.

 

Ostatnie spotkanie okazało się niesamowitym bojem biało-czerwonych. Zmierzyli się oni z dobrze dysponowanymi Czechami. Mecz ten był niesamowitym widowiskiem, a o wygranej zadecydował tie-break, w którym to polscy kadeci byli lepsi. Ostatecznie młodzi zawodnicy awansowali do Mistrzostw Europy U-19 z pierwszego miejsca w grupie, co pokazuje, że Polacy również będą w gronie faworytów do zdobycia złotego medalu.

 

Z relacją ze spotkania Polaków z Łotyszami możecie zapoznać się TUTAJ, a z Czechami TUTAJ.

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY