Poznaliśmy dokładny kalendarz sezonu 2019/2020

Poznaliśmy dokładny kalendarz sezonu 2019/2020

94
0
PODZIEL SIĘ

Kilka tygodni temu zakończył się sezon 2018/2019, a obecnie trwają rozgrywki reprezentacyjne. Znamy już jednak dokładny terminarz nowego sezonu PlusLigi, w którym uwzględniono m.in. przerwę na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Runda zasadnicza sezonu 2019/2020 rozpocznie się 26 października, zaś ostatnia jej kolejka przewidziana jest na 21 marca. 

 

Kolejny intensywny sezon

 

Siatkarze PlusLigi poznali już szczegółowy terminarz rozgrywek 2019/2020, a te rozpoczną się dziewięć dni po Pucharze Świata w Japonii. Sezon zainauguruje mecz o Superpuchar Polski pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa. Trzy dni później (tj. 26 października) rozpocznie się zaś pierwsza kolejka rozgrywek PlusLigi. pierwsza runda fazy zasadniczej, czyli trzynaście kolejek, potrwa do 4 stycznia. Jednak należy podkreślić że dwunasta, trzynasta i czternasta kolejka (przydająca na 11 stycznia) są tzw. terminami rezerwowymi ze względu na styczniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które przypadają w dniach 7-12 stycznia. Faza zasadnicza potrwać ma do 21 marca, a tydzień później rozpocznie się faza play-off. Koniec sezonu jest przewidziany na drugi weekend maja, w zależności od ilości potrzebnych spotkań zgodnie z systemem rozgrywek, o którym pisaliśmy TUTAJ.

 

Kalendarz rozgrywek w sezonie 2019/2020:

 

23.10.2019 – Superpuchar Polski

 

26.10.2019 – 21.03.2020 – faza zasadnicza PlusLigi

 

12-14.11.2019 – Puchar Challenge

 

26-28.11.2019 – Puchar Challenge

 

03-08.12.2019 – Klubowe Mistrzostwa Świata

 

03-05.12.2019 – Liga Mistrzów (1 kolejka)

 

10-12.12.2019 – Liga Mistrzów (2 kolejka) + Puchar Challenge

 

17-19.12.2019 – Liga Mistrzów (3 kolejka)

 

07-12.01.2020 – Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio

 

15.01.2020 – Ćwierćfinały Pucharu Polski

 

28-30.01.2020 – Liga Mistrzów (4 kolejka) + Puchar Challenge

 

08-09.02.2020 – Turniej finałowy Pucharu Polski

 

11-13.02.2020 – Liga Mistrzów (5 kolejka) + Puchar Challenge

 

18-19.02.2020 – Liga Mistrzów (6 kolejka)

 

25-27.02.2020 – Puchar Challenge

 

03-05.03.2020 – 1/4 Ligi Mistrzów + Puchar Challenge

 

10-12.03.2019 – 1/4 Ligi Mistrzów (mecze rewanżowe)

 

19.03.2020 – Puchar Challenge

 

24-26.03.2020 – 1/2 Ligi Mistrzów

 

26.03.2020 – Puchar Challenge

 

27.03.2020 – mecze PlusLigi o miejsca 9-12

 

28.03.2020 – mecze fazy play-off

 

01.04.2020 – mecze fazy play-off

 

03.04.2020 – mecze PlusLigi o miejsca 9-12

 

04.04.2020 – mecze fazy play-off

 

07-09.04.2020 – 1/2 Ligi Mistrzów (mecze rewanżowe)

 

08.04.2020 – Puchar Challenge

 

09.04.2020 – mecze o miejsca 5-6 i 7-8

 

15.04.2020 – 1/2 PlusLigi + Puchar Challenge

 

16.04.2020 – mecze o miejsca 5-6 i 7-8

 

18.04.2020 – 1/2 PlusLigi

 

22.04.2020 – 1/2 PlusLigi

 

25.04.2020 – mecze o miejsca 1-2 i 3-4

 

29.04.2020 – mecze o miejsca 1-2 i 3-4

 

02.05.2020 – mecze o miejsca 1-2 i 3-4

 

06.05.2020 – mecze o miejsca 1-2 i 3-4

 

09.05.2020 – mecze o miejsca 1-2 i 3-4

 

16-17.05.2020 – Finał Ligi Mistrzów

 

 

Terminarz poszczególnych kolejek fazy zasadniczej PlusLigi:

 

1 kolejka (26.10.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

MKS Będzin – ONICO Warszawa

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów

 

2 kolejka (30.10.2019)

 

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Ślepsk Malow Suwałki

PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin

Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin

 

3 kolejka (03.11.2019)

 

ONICO Warszawa – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin

Cerrad Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn

GKS Katowice – Trefl Gdańsk

 

4 kolejka (09.11.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów

MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom

Chemik Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle Aluron Virtu Warta Zawiercie

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

 

5 kolejka (16.11.2020)

 

Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa

Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin

Asseco Resovia Rzeszów – Chemik Bydgoszcz

GKS Katowice – Cuprum Lubin

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

 

6 kolejka (23.11.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk

Chemik Bydgoszcz – GKS Katowice

MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle PGE Skra Bełchatów

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

7 kolejka (27.11.2019)

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa

GKS Katowice – MKS Będzin

Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

 

8 kolejka (30.11.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin

Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn

MKS Będzin – Trefl Gdańsk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom

 

9 kolejka (07.12.2019)

 

Cerrad Czarni Radom – MKS Ślepsk Malow Suwałki

PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

GKS Katowice – ONICO Warszawa

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin

Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz

 

10 kolejka (14.12.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Chemik Bydgoszcz

MKS Będzin – Cuprum Lubin

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle Indykpol AZS Olsztyn

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice

Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów

 

11 kolejka (21.12.2019)

 

PGE Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom

GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa

Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin

 

12 kolejka (28.12.2019)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – MKS Będzin

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Chemik Bydgoszcz

ONICO Warszawa – Cuprum Lubin

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk

Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

 

13 kolejka (04.01.2020)

 

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

Trefl Gdańsk –  Asseco Resovia Rzeszów

Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom

MKS Ślepsk Malow Suwałki – GKS Katowice

Chemik Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle

 

14 kolejka (11.01.2020)

 

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki

ONICO Warszawa – MKS Będzin

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin

Jastrzębski Węgiel – Chemik Bydgoszcz

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk

Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice

15 kolejka (18.01.2020)

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów

GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów

Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel

ONICO Warszawa – Chemik Bydgoszcz

MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

 

16 kolejka (22.01.2020)

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

MKS Ślepsk Malow Suwałki – ONICO Warszawa

MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

Trefl Gdańsk – GKS Katowice

 

17 kolejka (25.01.2020)

 

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin

PGE Skra Bełchatów – Chemik Bydgoszcz

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa

 

18 kolejka (01.02.2020)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel

ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów

Cuprum Lubin – GKS Katowice

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

 

19 kolejka (15.02.2020)

 

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz

Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

 

20 kolejka (22.02.2020)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów

ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów

MKS Będzin – GKS Katowice

Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

 

21 kolejka (26.02.2020)

 

Cuprum Lubin – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Trefl Gdańsk – MKS Będzin

Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz

GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel

Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie

 

22 kolejka (29.02.2020)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Czarni Radom

Aluron Virtu Warta – Zawiercie PGE Skra Bełchatów

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów

ONICO Warszawa – GKS Katowice

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Trefl Gdańsk

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin

 

23 kolejka (07.03.2020)

 

Chemik Bydgoszcz – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Cuprum Lubin – MKS Będzin

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom

 

24 kolejka (14.04.2020)

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów

Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin

MKS Będzin – Chemik Bydgoszcz

 

25 kolejka (18.03.2020)

 

MKS Będzin – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Cuprum Lubin – ONICO Warszawa

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel

Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów

 

26 kolejka (21.03.2020)

 

GKS Katowice – MKS Ślepsk Malow Suwałki

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa

 

*  terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozgrywek reprezentacji Polski, transmisji telewizyjnych czy wyników w Lidze Mistrzów. Jeśli polskie zespoły nie zdołają awansować do półfinału rozgrywek Ligi Mistrzów, zmianie ulegną terminy fazy play-off.

 

Źródło: www.jastrzebskiwegiel.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY