Powrót legendy rzeszowskiego klubu

Powrót legendy rzeszowskiego klubu

124
0
PODZIEL SIĘ

Były kapitan Asseco Resovii, Olieg Achrem, po trzech latach wraca do stolicy Podkarpacia i ponownie będzie występował w klubie z Rzeszowa. Umowa z doświadczony zawodnikiem, ostatnio związanym z innym polskim zespołem, Aluronem Virtu Wartą Zawiercie, będzie obowiązywała do końca trwania rozgrywek 2019/2020. 

 

Powrót do Rzeszowa

 

Olieg Achrem był związany z Asseco Resovią Rzeszów od 2009 do 2016 roku, pełniąc w zespole również funkcję kapitana, zdobywając z nim m.in. trzy mistrzostwa Polski. Przyjmujący po kilku latach pobytu w Polsce otrzymał obywatelstwo. Siatkarz po sezonie 2016/2017 rozstał się z klubem i przez kolejne dwa lata grał w Turcji. Do Polski wrócił w sezonie 2018/2019 podpisując kontrakt z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Nie wystąpił jednak w wielu meczach, ponieważ na przeszkodzie stanęła wtedy kontuzja. Po sezonie klub i zawodnik rozwiązali kontrakt za porozumieniem stron, a Achrem trafił na treningi do Rzeszowa. Dzisiaj włodarze klubu z Podkarpacia poinformowali o podpisaniu umowy z zawodnikiem obowiązującej do końca sezonu. „Bardzo się cieszę, że znów będę mógł wystąpić w barwach mojego klubu, w którym spędziłem siedem sezonów i który cały czas mam w sercu” – mówił Achrem, który od początku obecnego sezonu trenował z zespołem, pomagając szczególnie w okresie przygotowawczym wobec nieobecności kilku kadrowiczów.

 

Asseco Resovia Rzeszów od początku rozgrywek zmagała się z problemami zdrowotnymi części zawodników, co wiązało się ze sporymi utrudnieniami, chociażby podczas treningów. W związku z tym włodarze klubu zdecydowali się na zakontraktowanie kolejnego przyjmującego. „Alek od początku sezonu pomaga nam w treningach, to prawdziwy Resoviak, człowiek oddany klubowi. My w ostatnim czasie mieliśmy swoje problemy, w większości spotkań nie wystawialiśmy pełnego czternastoosobowego składu, dlatego postanowiliśmy, że zgłosimy naszego byłego kapitana do rozgrywek, by mógł swoim zadziornym charakterem oraz siatkarskimi umiejętnościami pomagać także w trakcie meczów” – mówi Krzysztof Ignaczak, prezes Asseco Resovii Rzeszów.

 

 

Źródło: informacja prasowa/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY