Powraca siatkarska Legia Warszawa

Powraca siatkarska Legia Warszawa

869
0
PODZIEL SIĘ

Siatkówka powraca do Legii i to w wielkim stylu. Cztery lata temu, z powodów finansowych, sekcja siatkarska SKF Legia Warszawa (doświadczonego klubu CWKS Legia Warszawa) musiała wycofać się z występów w Polskiej Lidze Siatkówki oraz z innych rozgrywek. Był to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zespołów, prowadzący swoją działalność od 1947 roku.

 

Dzisiaj (tj. 11 lipca) doszło do zawarcia nowej umowy pomiędzy Legią Warszawa a  Międzyszkolnym Uczniowskim Klubem Sportowym „Wojskowi”. Dzięki temu sekcja siatkarska powróciła do legijnej rodziny, bogatej w wiele dyscyplin (m.in. piłkę nożną, boks czy koszykówkę). Siatkarze grający w nowej drużynie, będą ubrani w stroje sportowe z dumną nazwą MKS MDK Legia Warszawa. Na koszulce meczowej nie zabraknie również herbu Legii, który ostatecznie potwierdzi wielki powrót siatkówki do warszawskiego klubu.

 

MKS MDK Legię Warszawa będziemy mogli podziwiać podczas występów w II Lidze. Szkoleniowcem zespołu zostanie Michał Rybak, który rozpocznie współpracę z zawodnikami, którzy zdobyli mistrzostwo Polski kadetów, bowiem to oni znajdą się w składzie drużyny. To właśnie od trzeciego poziomu rozgrywek młodzi siatkarze rozpoczną swoją przygodę z nowym klubem. Michał Trybusz, wiceprezes zarządu sekcji siatkówki, stwierdził, że głównym celem drużyny jest zajęcie, po zakończeniu sezonu, miejsca w środkowej części tabeli albo wyżej. Byłoby to naprawdę duże osiągniecie dla nowo powstałego zespołu. Później nadejdzie walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

Jakub Szumielewicz, Członek Zarządu i Dyrektor Wykonawczy Legii Warszawa, powiedział, że ponowne dołączenie sekcji siatkarskiej do warszawskiego klubu, wspomoże oraz podniesie jego renomę. Niedługo zbliża się zacny jubileusz Legii Warszawa, która cieszy kibiców już od wieku. „To ciąg dalszy naszej inicjatywy, polegającej na wspieraniu sekcji, które historycznie działały w ramach wielkiej rodziny Legii Warszawa. Bardzo nam zależy, aby do rocznicy 100-lecia istnienia Klubu było ich jak najwięcej. Chcemy wspierać te sekcje, które wykazują się inicjatywą i mają w swoich kadrach ambitnych, zdeterminowanych ludzi, którzy chcą osiągnąć sukces” – stwierdził Jakub Szumielewicz.

 

Wszyscy kibice z pewnością są ciekawi, jak będą się prezentować, podczas rozgrywek II Ligi, siatkarze MKS-u MDK Legii Warszawa. Sekcja siatkówki Legii wystąpi na Memoriale  Zdzisława Ambroziaka. Będzie to idealna okazja do zaprezentowania się szerokiej publiczności oraz przetestowania możliwości drużyny.

 

 

 

Autor: Karolina Rocławska

 

Źródło: www.legia.com/opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY