Portugalczyk na dłużej w Zawierciu

Portugalczyk na dłużej w Zawierciu

44
0
PODZIEL SIĘ

Aluron Virtu Warta Zawiercie ma za sobą niezwykle udany sezon, w którym niespodziewanie zajął czwarte miejsce. Włodarze zawierciańskiej drużynie nie planują dużych zmian kadrowych, a kolejnym zawodnikiem który zdecydował się na pozostanie w Zawierciu jest portugalski przyjmujący, Alexandre Ferreira.  

 

Filar drużyny

 

Do zawierciańskiej drużyny Alexandre Ferreira dołączył w listopadzie i zastąpił zmagającego się z kontuzją kolana Oliega Achrema. Portugalczyk szybko stał się jednym z podstawowych zawodników, a dla swojej drużyny zdobył prawie dwieście siedemdziesiąt „oczek”, w tym trzydzieści sześć asów serwisowych, co uplasowało go na szóstej pozycji wśród najlepiej zagrywających zawodników PlusLigi. Przed dołączeniem do Aluron Virtu Warty Zawiercie Alexandre Ferreira występował w rodzimej lidze, włoskiej Serie A, lidze tureckiej oraz koreańskiej. Reprezentując takie zespoły jak BCC Castellana Grotte czy Diatec Trentino, Ziraat Bankasi Ankara, Calzedonia Verona czy KB Insurance Stars. Portugalski przyjmujący ma na swoim koncie mistrzostwo Portugalii zdobyte z SC Espinho, Superpuchar Włoch oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata wywalczony wraz z drużyną z Trentiono, a także mistrzostwo Turcji z czasów gry w Ziraacie Bankasi Ankara. Alexandre Ferreira jest również czołowym zawodnikiem reprezentacji Portugalii, z którą zadebiutuje w tegorocznej odsłnie Ligi Narodów. Sezon 2018/2019, pomimo kontuzji mięśni brzucha, siatkarz może zaliczyć do udanych, a jego dobra postawa skutkowała przedłużeniem umowy z czwartą siłą PlusLigi o kolejny sezon.

 

 

Utrzymać się na szczycie

 

Prowadzony przez Marka Lebedewa zespół z Zawiercia w ostatnich rozgrywkach sprawił ogromną niespodziankę zajmując czwarte miejsce na zakończenie sezonu. Po tak niezwykle udanym sezonie w Aluronie Virtu Warcie Zawiercie nie dojdzie do większych zmian kadrowych, bowiem już wcześniej kontrakty przedłużyli Michal Masny, Taichro Koga, Marcin Waliński oraz obaj atakujący zawierciańskiej drużyny. W sezonie 2019/2020 zawiercianie będą chcieli utrzymać wysoką pozycję w PlusLidze i dołączyć do walki o europejskie puchary.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY