Porażka boli. Deroo: „Byliśmy blisko medalu”

Porażka boli. Deroo: „Byliśmy blisko medalu”

240
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Belgii zakwalifikowała się do najlepszej czwórki mistrzostw Europy, ale turniej ostatecznie zakończyła tuż za podium, przegrywając najpierw z Rosją, a następnie w decydującym meczu z Serbią. „Daliśmy z siebie wszystko i na koniec wyjeżdżamy bez niczego” – mówił po meczu o brąz kapitan Belgów, Sam Deroo.

 

Zabrakło niewiele

 

Reprezentacja Belgii w całym spotkaniu o brązowy medal prowadziła 2:1, a w czwartym secie miała realną szansę na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść. Serbowie jednak zdołali się zmobilizować i doprowadzili do tie-breaka. Obydwie drużyny prezentowały podobny poziom, a przyjęcie minimalnie lepsze było po stronie belgijskiej kadry, a o wyniku zadecydowały niuanse. „Zagrali dobrą siatkówkę, a my popełniliśmy swoje błędy, chociaż myślę, że nie zagraliśmy źle. To był dobry mecz, ale czasami jednak nie radziliśmy sobie z ich ustawieniami, zdobywali punkty seriami i to nas zabiło” – powiedział po przegranym pojedynku o brąz Sam Deroo. Spotkanie należało do bardzo zaciętych, a podopieczni trenera Vitala Heynena dawali z siebie wszystko, by rozstrzygnąć je na swoją korzyść. Serbowie jednak okazali się za mocni i to oni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. „Daliśmy z siebie sto procent i walczyliśmy do końca. Próbowaliśmy coś zmienić i nie winimy nikogo, zagraliśmy jako zespół. Pierwszy set był dla nas bardzo trudny, reagowaliśmy w taki sposób, w jaki może tylko prawdziwa drużyna” – dodał kapitan reprezentacji Belgii.

 

 

O krok od medalu

 

Belgowie podczas całego turnieju wyraźnie ulegli tylko reprezentacji Rosji, z Serbami jednak toczyli wyrównaną walkę, przez co przegrana po tie-breaku boli jeszcze bardziej. „Kiedy już jesteś w najlepszej czwórce, to chcesz zdobyć medal. Jestem wdzięczny za możliwość gry z najlepszymi zawodnikami w Europie” – powiedział Sam Deroo. Kapitan Belgów dodał również, że dla podopiecznych trenera Vitala Heynena ostatnie miesiące były bardzo intensywne, a brak zakończenia sezonu medalem jest bolesny. „Tego lata daliśmy z siebie dużo energii. Daliśmy z siebie wszystko i na koniec wyjeżdżamy bez niczego” – mówi przyjmujący. Sam Deroo dodaje również, że mimo dużego postępu w grze jego zespołu, pozostaje niedosyt po zakończonych mistrzostwach Europy.  „W naszej grze widać progres, ale historia nadal jest taka sama. Jesteśmy na czwartym miejscu, ale byliśmy blisko medalu” – zakończył Sam Deroo.

 

Sprawdźcie, co po przegranym meczu o brąz mówił Pieter Verhees

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY