Polska wśród faworytów do złota w Lidze Światowej!

Polska wśród faworytów do złota w Lidze Światowej!

334
0
PODZIEL SIĘ

Andrei Zorzi uważa, że reprezentacja Polski jest głównym faworytem do złotego medalu w Lidze Światowej.  Jednakże włoski trener uważa, że o medale powalczą również Włosi, Brazylijczycy i Rosjanie.

 

Tegoroczna Liga Światowa rozpocznie się już 31 maja. Polska będzie bronić tytułu zdobytego z przed roku.  „Polacy mają znakomity zespół z bardzo dobrymi zawodnikami, na ich korzyść przemawia też oczywiście to, co podczas ich spotkań robią kibice. Tworzą niesamowitą atmosferę i wspaniale dopingują” – pisze Zorzi na swoim blogu na fivb.org.

 

„Tacy gracze jak Kurek, Możdżonek czy Bartman są wręcz perfekcyjni do nowoczesnej siatkówki. Zdają sobie sprawę, że stoi za nimi cały kraj i ich wspiera. Mają przez to sobie wiele pozytywnej energii. Tak, jak długo będą w stanie poradzić sobie z presją kiviów, tak długo będą faworytami w każdym turnieju” – stwierdza były włoski siatkarz.

 

Jednakże trener stwierdza, że reprezentacja Włoch również może wprowadzić zamieszanie w rozgrywkach. – Włosi mają młodych, zdeterminowanych zawodników, którzy mogą sobie poradzić na tym poziomie, nawet jeśli dla wielu z nich będzie to pierwszy taki turniej w życiu – wyjaśnia Zorzi.

 

 

źródło: www.sport.wp.pl

 

 

 

 

Anna Maria Żbik

 

 

 

 

BRAK KOMENTARZY