Polska Liga Siatkówki zawiesza rozgrywki

Polska Liga Siatkówki zawiesza rozgrywki

7
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek władze państwowe podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, co za tym idzie również wydarzeń sportowych. Początkowo mecze PlusLigi oraz innych rozgrywek zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki miały odbywać się bez udziału publiczności. Jednak w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym Zarząd PLS podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek.

 

 

Rozgrywki sezonu 2019/2020 decyzją Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki zostały zawieszone do odwołania, a podwodem jest rosnące zagrożenie rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19. Na skutek tak dynamicznej sytuacji w ostatnim czasie podjęte zostały decyzje o odwołaniu wszystkich imprez masowych, w tym wydarzeń sportowych z udziałem kibiców, zamknięciu palcówek kulturalnych oraz oświatowych. Taki bieg wydarzeń znacznie utrudnia przeprowadzenie dalszej części sezonu bowiem kolejne zespoły tracą miejsca do treningu. Rozgrywki PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet zawieszone zostają od dzisiaj, natomiast KRISPOL 1. Liga rozegra jeszcze ostatnią kolejkę fazy zasadniczej zaplanowaną na 14 marca. „Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca” – mówi Paweł Zagumny. Podobne kroki już wcześniej podjęły zarządy Polskiej Ligi Koszykówki oraz Superligi.

 

 

Na razie nie wiadomo jak na przestrzeni czasu potoczą się losy rozgrywek prowadzonych przez Polską Ligę Siatkówki. Obecnie trwają prace nad zmianami terminarza oraz systemu rozgrywek, tak by po ich wznowieniu wyłonić w sportowej walce drużynę mistrza Polski i zespół który awansuje do PlusLigi. Rozgrywki sezonu 2019/2020 zostaną wznowione jak tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie, lecz zostaną dokończone w skróconej formie.  Jutro w tej sprawie odbędzie się spotkanie Rady Nadzorczej PLS, a o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY