Polacy poznali grupowych rywali w Mistrzostwach Świata U-23

Polacy poznali grupowych rywali w Mistrzostwach Świata U-23

238
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentanci Polski do lat 23 od 10 lipca przygotowują się do Mistrzostw Świata w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza 30 lipca rozpoczęli trzeci etap treningów, a dzisiaj poznali rywali, z którymi zmierzą się w fazie grupowej turnieju, który w dniach 18-25 sierpnia odbędą się w Kairze.

 

Rywale znani

 

Reprezentanci Polski 30 lipca w Zakopanem rozpoczęli trzecie zgrupowanie, które ma na celu jak najlepsze przygotowanie ich do zbliżających się Mistrzostw Świata. Zawodnicy pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego pracują nad jak najlepszym zgraniem się, by w Kairze walczyć o jak najwyższe cele. W tym momencie trener Dariusz Daszkiewicz ma do dyspozycji szesnastu zawodników: Kamila Droszyńskiego, Jana Firleja, Marcina Komendę, Dominika Depowskiego, Konrada Formelę, Pawła Halabę, Kamila Semeniuka, Rafała Szymurę, Karol Dudzińskiego, Bartłomieja Janusa, Marcina Kanię, Jarosława Muchę, Bartłomieja Lipińskiego, Jakuba Zwiecha, Szymona Bińka oraz Mateusza Czunkiewicza.

 

Dzisiaj reprezentanci Polski poznali grupowych rywali, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w Kairze. Biało-czerwoni zagrają z Brazylią, Egiptem, Japonią, Kubą oraz Meksykiem. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują bezpośrednio do półfinału rozgrywek.

 

Podział na grupy Mistrzostw Świata U-23:
I – Brazylia, Egipt, Japonia, Kuba, Meksyk, Polska
II – Algieria, Argentyna, Chiny, Iran, Rosja, Turcja

 

 

Przed wylotem będą sparingi

 

Do Kairu reprezentacja odleci 16 sierpnia z Wrocławia. 12, 13 i 15 sierpnia w Jelczu Laskowicach, Twardogórze i Wałbrzychu Polska rozegra trzy spotkania z Brazylią. „Bardzo ważne jest to, że uda nam się rozegrać te trzy spotkania. Myślę, że reprezentacja Brazylii będzie jednym z faworytów tych mistrzostw, dlatego dobrze będzie zmierzyć się z kimś mocnym. Te sparingi pokażą także nasze położenie i to, jak jesteśmy przygotowani i czy możemy liczyć się w walce o najwyższe cele. Ja wraz całą drużyną podchodzimy do tego bardzo pozytywnie i chcemy mierzyć wysoko. Te mecze na pewno nas zweryfikują i pokażą w jakim miejscu jesteśmy” – mówił w rozmowie z Czasem Siatkówki Marcin Komenda.

 

Warto zaznaczyć, że mecze w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra. Do mistrzostw Polska wywalczyła awans, wygrywając pod koniec lipca 2016 w Zagrzebiu europejski turniej kwalifikacyjny.

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY