Polacy lepsi od Australijczyków

Polacy lepsi od Australijczyków

301
0
PODZIEL SIĘ

Podopieczni trenera Ferdinando de Giorgiego w Spale sparowali z reprezentacją Australii. Szkoleniowcy oby ekip ustalili przed rozpoczęciem spotkania, że rozegrają pięć setów. Wszystkie partie zakończyły się zwycięstwem Polaków, którzy w okresie przygotowawczym zanotowali drugą wygraną. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Iran.

 

Kolejny sparing na korzyść Polaków

 

Polscy siatkarze w sparingowym spotkaniu zdecydowanie pokonali drużynę z Australii 5:0 (31:29, 25:11, 25:14, 25:11, 15:11). Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Dawid Konarski, Fabian Drzyzga i Paweł Zatorski po rozgrzewce udali się na zajęcia do siłowni, a trener Ferdinando De Giorgi w meczu z Australijczykami dał szansę młodszym i mniej doświadczonym siatkarzom. Goście, którzy przygotowują się do występów w drugiej dywizji Ligi Światowej rozpoczęli z animuszem prowadząc do stanu 16:13. Po dramatycznej końcówce gospodarze jednak zdołali przechylić szalę na swoją stronę wygrywając do 29. Kolejne sety były jednostronne, Polacy z łatwością osiągali kilkupunktową przewagę, a z biegiem czasu rozluźnieni grali coraz bardziej widowiskowo. Na boisku pojawili sie wszyscy zawodnicy m.in. Jakub Kochanowski, który zastąpił na zgrupowaniu kontuzjowanego Andrzeja Wronę i Łukasz Kaczmarek, zdobywca czternastu punktów w dwóch ostatnich setach.

 

Polska – Australia 5:0 (29:27, 25:11, 25:14, 25:11, 15:11)

 

Składy zespołów:

 

Polska: Maciej Muzaj, Karol Kłos, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Marcin Komenda, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Artur Szalpuk, Kacper Piechocki (libero)

 

Australia: Graham Beau, Travis Passier, Harrison Peacock, Samuel Walker, Luke Smith, Paul Carrol, Gerrard Lipscombe (libero) oraz Arshdeep Dosanjh, Nathan Roberts, Trent O’Dea, Jordan Richards, Simon Hone, Thomas Douglas-Powell, Carsten Moeller

 

 

Przygotowania w pełni

 

Siatkarze prowadzeni przez Ferdinando de Giorgiego mają już za sobą dwa mecze kontrolne. 20 maja w katowickim Spodku pokonali oni reprezentację Iranu, a 25 maja kadrę Australii. Szkoleniowiec Polaków ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Jedynie Andrzej Wrona z powodu urazu musiał opuścić zgrupowanie, a w jego miejsce w Spale zameldował się Jakub Kochanowski, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei Australijczycy 21 maja stoczyli pojedynek z podopiecznymi trenera Igora Kolakovicia, przegrywając z nimi 2:3, a później w Spale ulegli reprezentacji Polski. Przed zawodnikami prowadzonymi przez Marka Lebedewa jeszcze jeden sprawdzian. 29 maja w Jastrzębiu-Zdroju zmierzą się oni z Kanadą, która od 26 maja będzie przebywać w Polsce na zgrupowaniu przed startem Ligi Światowej.

 

 

 

Źródło: www.pzps.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY