Podopieczni Andrzeja Kowala czekają na Mistrzostwa Świata

Podopieczni Andrzeja Kowala czekają na Mistrzostwa Świata

374
0
PODZIEL SIĘ

Za niespełna dwa miesiące reprezentacja Polski pod wodzą Stephane’a Antigi będzie walczyć w Mistrzostwach Świata po raz pierwszy rozgrywanych w Polsce. Choć oczy wszystkich kibiców zwrócone są w tę właśnie stronę, to pamiętajmy, że młodsi siatkarze, którzy w planach maja nie tylko tegoroczną Ligę Europejską, lecz także przyszłoroczne Mistrzostwa Świata U-23, również rozpoczęli treningi.

 

W tym roku podopieczni Andrzeja Kowala rozegrali kilka spotkań w Lidze Europejskiej. Udało się im wygrać jedynie pojedyncze mecze i szkoleniowiec reprezentacji Polski uważa, że gra zespołu wciąż faluje. Przyczyną może być przede wszystkim niewiele rozegranych spotkań w czasie sezonu ligowego, a także niewystarczające doświadczenie siatkarzy. Zespół był budowany głównie z myślą o Mistrzostwach Świata U-23, dlatego na Ligę Europejską nie był  przygotowany w stu procentach.

 

Obranie takiej właśnie strategii nie jest jednak przyzwoleniem do popełniania błędów. Siatkarze muszą znać cele, o które walczą, ale przede wszystkim muszą wiedzieć, w jaki sposób to robić. Andrzej Kowal uważa, że dzięki systematycznej grze i wskazówkom, jakich będzie udzielał swoim podopiecznym, uda się wyeliminować pomyłki, które siatkarze popełniali do tej pory.  Na ten moment szkoleniowiec nie zna zawodników jeszcze na tyle, by wiedzieć z czym mają największe kłopoty, ale ma nadzieję, że szybko ulegnie to zmianie.

 

Andrzej Kowal na co dzień pracuje z zawodnikami starszymi od tych, których ma pod swoimi skrzydłami w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec nie ukrywa, że w klubie wygląda to zupełnie inaczej, gdyż występujący tam zawodnicy nie muszą być uczeni gry od podstaw, a jedynie pewnych technicznych zagrań i taktycznych systemów. Jeżeli chodzi o reprezentację, to trener ma o wiele trudniejsze zadanie, bowiem młodzi siatkarze dopiero nabierają doświadczenia i  zaczynają pracę. Dlatego tak ważna jest tu cierpliwość, której trener Andrzej Kowal oczekuje od zawodników. Jednocześnie zdaje sobie on sprawę z tego, że ci młodzi gracze tego samego będą oczekiwać od niego.  Kolejnym czynnikiem, który zdecyduje o tym, jaką formę zaprezentują zawodnicy na siatkarskim mundialu jest gra w ciągu sezonu. Jeśli siatkarz nie dostanie szansy systematycznej gry w klubie, to cała dotychczasowa praca w reprezentacji pójdzie na marne.

 

Pomimo młodego wieku swoich podopiecznych, Andrzej Kowal nie miał żadnych problemów wychowawczych. Szkoleniowiec cieszy się z postawy zawodników, ponieważ wiedzą czego chcą i będą ciężko pracować, by walczyć o swoje marzenia. To na pewno ułatwi im pracę w przyszłości.

 

 

 

Autor: Julia Jankowska

 

Źródło: www.plusliga.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY