Początek meczowego maratonu

Początek meczowego maratonu

3
0
PODZIEL SIĘ

W sezonie 2020/2021 większość spotkań rozgrywanych będzie w weekendy, jednak jest kilka sytuacji, gdzie drużyny czeka mały „maraton” gry co trzy dni i taki rozpocznie trzecia kolejka PlusLigi. Nadchodzącą serię meczów rozpocznie piątkowy pojedynek pomiędzy GKS-em Katowice a Asseco Resovią Rzeszów. Natomiast na zakończenie VERVA Warszawa Orlen Paliwa podejmie zespół z Nysy.

 

Emocji z pewnością nie zabraknie w Katowicach, gdzie miejscowy zespół po dwóch wygranych meczach podejmie Asseco Resovię Rzeszów, która początku sezonu nie może zaliczyć do udanych. Podopieczni Alberto Giulianiego w słabym stylu zainaugurowali sezon w meczu z Jastrzębskim Węglem. Rzeszowianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki co przekładało się na gorszy atak, po tygodniu treningów drużyna będzie chciała zatrzeć złe wrażenie. Natomiast GKS Katowice w ostatniej serii spotkań, po tie-breaku, pokonał Stal Nysę, a niewątpliwym liderem swojej drużyny był Jakub Jarosz.

 

Pierwszy mecz we własnej hali rozegra Trefl Gdańsk, który przed tygodniem w dobrym stylu pokonał podopiecznych Roberta Prygla. W Radomiu z dobrej strony pokazał się cały zespół, jednak pierwszoplanowymi postaciami był Mariusz Wlazły oraz Moritz Reichert. W piątek Gdańskie Lwy podejmą Cuprum Lubin, który sezon rozpoczął od dwóch porażek, lecz odniesionych dopiero po wyrównanej walce. W ostatniej kolejce lubinianie prowadzili już z VERWĄ Warszawa 2:0, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Drużyna z Dolnego Śląska z pewnością będzie chciała zapisać na swoje konto pierwsze zwycięstwo.

 

Sobotnie spotkanie w Bełchatowie można określić mianem hitu kolejki, bowiem podopieczni Michała Mieszko Gogola podejmą Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. O ile zespół mistrza Polski od pierwszych przedsezonowych meczów prezentuje stabilną formę, a w ostatniej kolejce bez problemów pokonał MKS Będzin, to forma PGE Skry Bełchatów wydaje się falować. Kilka dni temu bełchatowianie ulegli na swoim boisku Jurajskim Rycerzom, którzy popełnili mniej błędów własnych i w wyrównanych fragmentach zachowali więcej koncentracji niż rywale. Jednak jak podkreślają sami zawodnicy PGE Skry, z każdym kolejnym meczem drużyna powinna prezentować się co raz lepiej.

 

Do kolejnego ciekawego meczu dojdzie w Olsztynie, gdzie pojedzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Podopieczni Igora Kolakovićia, po zwycięstwie nad PGE Skrą, będą stawiani w roli faworyta. Jednak na sześć meczów w historii oby klubów, zawiercianie pięciokrotnie wychodzili z tych starć zwycięsko. Niewątpliwie oczy wszystkich zwrócone będą w kierunku Mateusza Malinowskiego, który przed tygodniem zdobył dla swojego zespołu trzydzieści punktów. Natomiast Indykpol AZS Olsztyn od początku sezonu nie wygrali jeszcze żadnego spotkania.

 

Ślepsk Malow Suwałki w tej kolejce powinien podejmować drużynę z Radomia, ale w związku z wykryciem koronawirusa w zespole, włodarze klubu z Suwałk złożyli wniosek o przełożenie kolejnych dwóch spotkań. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i spotkanie pomiędzy podopiecznymi Andrzeja Kowala a radomianami został odwołany, a nowy termin rozegrania meczu zostanie podany w późniejszym czasie. Również pojedynek czwartej kolejki Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki.został przełożony.

 

W Sosnowcu MKS Będzin zmierzy się za to z Jastrzębskim Węglem, który walczy o kwalifikację do Ligi Mistrzów. Podopieczni Jakuba Bednaruka są dalecy od idealnej formy, a początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Natomiast jastrzębianie fragmentami prezentują bardzo wysoką dyspozycję.

 

Trzecią kolejkę zakończy mecz w Warszawie, gdzie z miejscową drużyną zmierzy się Stal Nysa. Warszawianie z dużymi problemami pokonali przed tygodniem Cuprum Lubin, gdzie kluczowe okazało się wejście na boisko Jana Króla oraz Michała Kozłowskiego. Natomiast podopieczni Krzysztofa Stelmacha musieli uznać wyższość GKS-u Katowice, który zdołał odwrócić losy meczu. Nyska drużyna dąży do wygrania pierwszego meczu w PlusLidze, natomiast VERVA Warszawa do ustabilizowania swojej gry.

 

 

Terminarz III kolejki PlusLigi

25 września, godz. 17.30 GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów

25 września, godz. 20.30 Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

26 września, godz. 14.45 PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

26 września, godz. 17.30 Indykpol AZS Olsztyn – Aluron CMC Warta Zawiercie

27 września, godz. 14.45 Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom – mecz został odwołany

27 września, godz. 17.00 MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

27 września, godz. 17.30 Verva Warszawa Orlen Paliwa – Stal Nysa

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY