PlusLiga: Zawiercianie wracają na zwycięską ścieżkę

51
0

Siatkarze z Zawiercia po dwóch przegranych spotkaniach w PlusLidze, odnieśli zwycięstwo w starciu z ONICO Warszawa. Co prawda mecz ten rozpoczął się po myśli przyjezdnych, to jednak w trzech kolejnych partiach lepsi okazali się podopieczni trenera Marka Lebedewa, którzy dopisali do swojego dorobku komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od zagrywki Marcina Walińskiego (1:0), a kilka chwil później zawiercianie dobrze zagrali blokiem (3:1). Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Marka Lebedewa (5:3), a oba zespoły podejmowały ryzyko w polu zagrywki (4:5). Bartosz Gawryszewski zatrzymał pojedynczym blokiem atak Andrzeja Wrony (7:4), a kilka chwil później po ataku Grahama Vigrassa na tablicy wyników widniał remis (9:9). Wyrównany stan rzeczy nie trwał długo, a pomyłka Piotra Łukasika skutkowała przerwą dla szkoleniowca warszawiaków (12:9). Po powrocie na plac gry skuteczny w polu zagrywki był Nikolay Penchev (12:13), a Alexandre Ferreira musiał uznać wyższość bloku rywali (14:14). Kilka chwil później zatrzymany został Grzegorz Bociek (17:15), a o czas poprosił Mark Lebedew. Przy zagrywkach Bartosza Kurka przewaga przyjezdnych wzrosła do czterech „oczek” (19:15).  W kolejnych akcjach zawodnicy ONICO Warszawy utrzymywali prowadzenie (21:17), a Grzegorz Bociek próbował poderwać jeszcze swój zespół (20:22). Na niewiele się to jednak zdało i kilka minut później seta zakończył atak Piotra Łukasika (25:22).

Druga odsłona w pierwszych akcjach miała wyrównany początek (1:1), ale po chwili asa serwisowego posłał Grzegorz Bociek (3:1). Żaden z zespołów nie zamierzał łatwo oddać prowadzenia przez co kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany (4:3), a atak Andrzeja Wrony wyrównał wynik (5:5). W kolejnych akacjach między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, ale minimalnie lepsi byli gospodarze (7:6). Na lewym skrzydle skutecznie zameldował się Piotr Łuaksik (10:11), a po chwili ponownie doszło do remisu (11:11; 13:13). Seria błędów własnych po stronie warszawskiego zespołu pozwoliła gospodarzom na zbudowanie trzypunktowej zaliczki, co skutkowało przerwą dla Stephane’a Antigi (17:14) . Po powrocie na plac gry technicznym atakiem popisał się Marcin Waliński (18:14), a serię gospodarzy przełamał Bartosz Kurek (15:18). Przy zagrywkach Jana Nowakowskiego przyjezdni odrobili znaczną część start (17:18), lecz zawodnicy Aluronu Virtu Warty utrzymywali koncentrację, a kolejne ataki kończył Grzegorz Bociek (22:19). W końcówce podopieczni Marka Lebedewa  popisali się kilkoma obronami (24:19), a seta zakończyła punktowa zagrywka Grzegorza Boćka (25:19).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli warszawianie (2:0), ale bardzo szybko zawiercianie doprowadzili do wyrównania (2:2). W kolejnych akcjach między zespołami nawiązała się wymiana ciosów (4:4), a po chwili w zagrywce punktował Grzegorz Bociek (6:4). Jednak z żaden zespołów nie był w stanie utrzymać wypracowanej przewagi (7:7). Na środku siatki zameldował się Jan Nowakowski (9:9), a po chwili atakiem z drugiej linii odpowiedział Alexandre Ferreira (10:10). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt (14:14), a oba zespoły podejmowały ryzyko w polu zagrywki. Kolejne „oczka” dla warszawskiego zespołu zdobywał Piotr Łukasik (16:16), a wśród zawiercian ataki kończył Grzegorz Bociek (17:17). W końcówce żaden z zespołów nie zmierzał się poddawać (20:20), a kilka chwil później Bartosz Kurek musiał uznać wyższość podwójnego bloku zawiercian (23:21). Pomimo reakcji trenera warszawianie nie zdołali wybić z uderzenia podopiecznych Marka Lebedewa którzy utrzymali koncentrację i rozstrzygnęli seta na swoją korzyść (25:23).

Czwarta odsłona ponownie lepiej rozpoczęła się dla ONICO Warszawa (2:0), a ze środka atakował Graham Vigrass (3:1). W kolejnych akcjach gra miała wyrównany przebieg, a blok Krzysztofa Rejno doprowadził do remisu (4:4). Przy zagrywkach Alexandre Ferreiry zawiercianie wyszli na prowadzenie (6:4), a kilka chwil później zawiercianie ponownie zatrzymali atak Bartosza Kurka (9:5). W kolejnych fragmentach to podopieczni Marka Lebedewa utrzymywali prowadzenie i nadawali rytm spotkaniu (12:9).  Warszawianie nie byli w stanie zatrzymać rywali, którzy dokładali kolejne „oczka” z pola zagrywki (15:11). Bartosz Kwolek skutecznie obił ręce rywali (15:17), a kilka chwil później Alexandre Ferreira został zatrzymany przez skuteczny blok (17:18).  Po autowym ataku Grzegorza Boćka na tablicy wyników pojawił się remis (20:20), ale zawiercianie utrzymywali koncentrację i po raz kolejny zatrzymali Bartosza Kurka (23:21). Losy seta przedłużył jeszcze Bartosz Kurek (23:24), ale po chwili atak skończył Alexandre Ferreira (25:23).

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:23)

MVP: Marcin Waliński

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Alexandre Ferreira, Michal Masny, Bartosz Gawryszewski, Grzegorz Bociek, Taichiro Koga (libero) oraz Arash Dosanjh, Mateusz Malinowski

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Andrzej Wrona, Graham Vigrass, Bartosz Kurek, Nikolay Penchev, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Nowakowski, Bartosz Kwolek