PlusLiga: Wicemistrzowie Polski wracają na zwycięską ścieżkę

9
0

Wicemistrzowie Polski w spotkaniu dwudziestej czwartej kolejki podejmowali zespół Cerradu Czarnych Radom. Pierwszą partię na swoje konto zapisali kędzierzynianie, a druga odsłona padła łupem radomian. W kolejnych setach drużyny toczyły wyrównany bój, a o ich losach decydowały niuanse. Więcej szczęścia mieli jednak zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy odnieśli dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie. Najlepszym zawodnikiem został wybrany, przyjmujący, Rafał Szymura.

Spotkanie zespoły rozpoczęły od wymiany punktów po błędach zagrywki (1:1), a kilka chwil później dobre akcje radomian dały przyjezdnym pierwsze prowadzenie (3:1). To jednak nie trwało długo i do wyrównania doprowadził atak Łukasza Kaczmarka (3:3). Między drużynami nawiązała się wyrównana walka, a na tablicy wyników raz po raz widniał remis (7:7). W polu zagrywki punktował Łukasz Wiśniewski (10:8), a dla przyjezdnych kolejne „oczka” zdobywał Michał Filip (10:11). W kolejnych fragmentach o „oczko” lepsi byli mistrzowie Polski, lecz radomianie nie zamierzali łatwo zwieszać głów (14:14). Wyższość radomskiego bloku musiał uznać Aleksander Śliwka, a o czas poprosił Andrea Gardini (15:14). Po powrocie na plac gry oba zespoły pewnie kończyły swoje akcje (16:16), lecz kilka chwil później zatrzymany został Rafał Szymura (18:16). W końcówce kędzierzynianie doprowadzili do remisu (18:18) i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Taki bieg wydarzeń skutkował przerwą na żądanie Roberta Prygla. Jednak czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i kila chwil później seta zakończył Tomasz Kalembka (25:21).

Drugą partię otworzył skuteczny blok radomian (1:0), a w kolejnych akcjach kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany (3:3). Skutecznie kontratak na korzyść radomskiej drużyny rozstrzygnął Tomasz Fornal (5:4), wyrównany fragment nie  trwał jednak długo i na prowadzenie wyszli kędzierzynianie (8:6). Kilka chwil później na środku siatki zameldował się Alen Pajenk (9:9). Dobrze prezentował się również Rafał Szymura, a po jego zagrywce o czas poprosił Robert Prygiel (13:10). Po powrocie na plac gry serię gospodarzy przerwał Tomasz Fornal (11:13), lecz w dalszym ciągu prowadzenie utrzymywali kędzierzynianie (15:12). W kolejnych akcjach wyższość bloku rywali musiał uznać Wojciech Żaliński, a przewaga miejscowych wzrosła do czterech „oczek” (17:13).  Radomianie nie zamierzali szybko zwieszać głów, a kontrataki kończył Michał Filip (15:17; 18:19). W końcówce błędy własne zawodników z Kędzierzyna-Koźla doprowadziły do remisu (21:21). Po ataku Tomasza Fornala o czas poprosił Andrea Gardini (22:21), a po powrocie na plac gry atakował Aleksander Śliwka (22:22). Błędy dotknięcia siatki po stronie wicemistrzów Polski dały piłkę setową przyjezdnym (24:22), a po chwili seta zakończył Michał Filip (25:23).

Trzecia partia rozpoczęła się od mocnego ataku Kamila Kwasowskiego (1:0), a po chwili wyższość bloku rywali musiał uznać Michał Filip (1:1). Podobnie jak w poprzednich partiach między zespołami w pierwszych akcjach nawiązała się wymiana ciosów (4:4; 8:8). Kilka chwil później kędzierzynianie wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (11:9). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt, lecz na prowadzeniu pozostawali gospodarze. Dodatkowo punktową zagrywkę posłał Tomasz Kalembka (14:11). Ważnym elementem w grze radomskiej drużyny był blok, który przynosił zespołowi kolejne punkty (14:16; 17:18). O przerwę poprosił Andrea Gardini, a po powrocie na plac gry w dalszym ciągu gra toczyła się punkt za punkt (20:19). W końcówce ręce kędzierzynian obił Michał Filip (22:21), lecz po bloku na Kamilu Kwasowskim piłkę setową mieli gospodarze (24:21). Po dorych akcjach po radomskiej stronie siatki o przerwę poprosił Andrea Gardini (23:24), a seta zakończyła autowa zagrywka Reto Gigera (25:23).

Czwartą partię rozpoczęła wymiana punktów miedzy zespołami (2:2). Zatrzymany przez skuteczny blok został atak Aleksandra Śliwki (4:3), a w kolejnych akacjach kibice mogli obserwować mocne uderzenia (6:6). Atak ze skrzydła w wykonaniu Łukasza Kaczmarka dał prowadzenie miejscowym (9:7), a po chwili punktował Rafał Szymura (11:8). Na taki bieg wydarzeń zareagował Robert Prygiel, lecz po powrocie na plac gry dobrze zagrywał Rafał Szymura (13:9). Jednak równie dobrze spisywał się Michał Filip (12:13), a do wyrównania doprowadził Tomasz Fornal (14:14). Między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt, lecz na środku siatki zameldował się Łukasz Wiśniewski (17:15). W kolejnych fragmentach wyższość radomian musiał uznać Łukasz Kaczmarek (18:18), a po chwili piłkę w aut posłał Aleksander Śliwka (20:19). W wyrównanej końcówce kędzierzynianie wyszli na prowadzenie (23:21; 24:22). Piłkę meczową obronił Michał Filip (23:24), lecz po chwili spotkanie zakończył Łukasz Kaczmarek (25:23).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:23)

MVP: Rafał Szymura

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka, Rafał Szymura, Paweł Zatorski (libero) oraz Tomasz Kalembka, James Shaw, Przemysław Stępień, Barndon Koppers

Cerrad Czarni Radom: Alen Pajenk, Reto Giger, Wojciech Żaliński, Michał Filip, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Michał Ruciak (libero) oraz Kamil Kwasowski, Jakub Rybicki, Michał Ostrowski