PlusLiga: Warszawianie pokonują jastrzębian po tie-breaku

PlusLiga: Warszawianie pokonują jastrzębian po tie-breaku

9
0
PODZIEL SIĘ

W zaległym meczu piątej kolejki PlusLigi zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonał ekipę Jastrzębskiego Węgla. Warszawianie w całym spotkaniu przegrywali 0:2, ale w trzeciej odsłonie zwyciężyli po grze na przewagi, doprowadzili do tie-breaka, a w nim wyraźnie postawili kropkę nad ‚i’, wygrywając z przewagą sześciu punktów. MVP spotkania został wybrany Igor Grobelny.

 

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli jastrzębianie (2:0). Warszawianie przystąpili od gry, ale przeciwnicy utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. Przyjezdni walczyli o odrobienie straconych punktów, lecz gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali. Kontrolowali grę i powiększali swój dorobek punktowy (9:5), ale podopieczni trenera Andrei Anastasego nie zamierzali składać broni. Zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (15:17), a w dalszej kolejności złapali z przeciwnikami kontakt (17:18). Jastrzębianie nie pozwolili rywalom na więcej, utrzymali koncentrację i ostatecznie inauguracyjną odsłonę zapisali na swoim koncie z różnicą siedmiu punktów (25:18).

 

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą „oczek” (1:1). Warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2), a następnie utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć gospodarze walczyli o odrobienie strat (6:4, 7:4). Jastrzębianie nie zamierzali składać broni. Złapali kontakt z rywalami, a wybicie piłki po bloku wyrównało wynik (11:11), co z kolei zapoczątkowało zaciętą walkę, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, lecz rywale nie tracili z nimi kontaktu (18:18). W decydującej fazie seta trwała wyrównana walka, a tę ostatecznie rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze (25:23).

 

Trzecią partię zespoły zainaugurowały wyrównanie (6:6). Jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. Powiększyli przewagę do czterech „oczek” (12:8) i kontrolowali grę, uniemożliwiając przeciwnikom odrabianie strat. Powiększali swój dorobek punktowy (18:14), jednak przyjezdni do końca walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Warszawianie złapali z przeciwnikami kontakt punktowy (18:19), a w dalszej kolejności wyrównali wynik (21:21). Gospodarze meczu mieli w górze kolejne piłki meczowe (24:22), ale nie wykorzystali ich i ostatecznie po grze na przewagi tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść warszawianie (27:25).

 

Czwartą odsłonę od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli warszawianie (3:0). Jastrzębianie przystąpili do gry, ale na prowadzeniu utrzymywali się przyjezdni (4:1). Kontrolowali grę i powiększali swoje prowadzenie (11:6), choć gospodarze próbowali powrócić do walki. Zmniejszyli straty do dwóch „oczek” (14:16), a następnie złapali kontakt z rywalami (15:16). Goście jednak nie pozwolili  na więcej, odzyskali wyższą przewagę (19:15), kontrolowali końcówkę seta i zapisali go na swoim koncie z różnicą sześciu punktów (25:19).

 

Tie-breaka skuteczniej zainaugurowali warszawianie, uzyskując czteropunktowe prowadzenie już po pierwszych akcjach (5:1). Jastrzębianie próbowali powrócić do gry, lecz siatkarze warszawskiego zespołu skutecznie im to uniemożliwiali. Powiększali swój dorobek punktowy i przy zmianie stron prowadzili pięcioma „oczkami” (8:3). W decydującej fazie spotkania w dalszym ciągu wyraźnie kontrolowali grę i ostatecznie zwyciężyli z przewagą sześciu punktów (15:9).

 

Jastrzębski Węgiel – Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 19:25, 9:15)

MVP: Igor Grobelny

 

Składy drużyn:

 

Jastrzębski Węgiel: Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Mohamed Al Hachdadi, Jurij Gladyr, Tomasz fornal, Rafał Szymura, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Eemi Tervaportti,

 

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski, Jan Król

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY