PlusLiga: Warszawianie pokonują ekipę z Lubina

25
0

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa we własnej hali pokonali po trzech setach zespół Cuprum Lubin. Warszawianie już w pierwszym secie narzucili przeciwnikom swój rytm gry, choć lubinianie w drugiej partii postawili im opór, a swoich szans szukali także w trzeciej odsłonie. Najlepszym graczem tego starcia został wybrany Kevin Tillie.

Mecz rozpoczęli od skutecznego ataku lubinianie (1:0). Warszawianie odzyskali stracone „oczko” i między zespołami od pierwszych piłek nawiązała się walka (5:5). Gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (8:5), a kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało przerwą na żądanie trenera gości (9:5). Po tej interwencji jego gracze rozpoczęli odrabianie strat, jednak siatkarze warszawskiej drużyny utrzymywali ich stale na dystans. Nie trzeba było zatem długo czekać na kolejny czas dla szkoleniowca ekipy z Lubina (13:8), jednak i ten nie przyniósł oczekiwanych efektów. Warszawianie w dalszym ciągu kontrolowali grę (17:10) i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą dwunastu punktów (25:13).

Drugą partię dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęli lubinianie (2:0). Warszawianie przystąpili do gry, lecz minimalna przewaga spoczywała po stronie przyjezdnych. Gospodarze jednak dosyć szybko zniwelowali straty (6:6), a w dalszej kolejności objęli dwupunktowe prowadzenie (9:7). Lubinianie nie zamierzali składać broni i dosyć szybko wyrównali wynik (10:10) i kibice byli świadkami gry punkt za punkt, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Błąd w obozie lubinian dał ekipie z Warszawy dwupunktowe prowadzenie, na co zareagował trener szkoleniowiec ekipy z Lubina (18:16), lecz ta interwencja nie przyniosła oczekiwanych efektów. Wicemistrzowie Polski utrzymywali swoją przewagę i w konsekwencji zapisali na swoim koncie także drugą partię (25:22).

Trzecią odsłonę trzypunktowym prowadzeniem zainaugurowali warszawianie (3:0). Lubinianie przystąpili do gry, ale to wicemistrzowie Polski utrzymywali przewagę po swojej stronie. Powiększali swój dorobek punktowy, ale po kolejnej przerwie na żądanie trenera Marcelo Fronckowiaka jego podopieczni złapali z nimi kontakt (10:11). Gospodarze jednak nie pozwolili rywalom na więcej i szybko odskoczyli na trzy „oczka” przewagi (13:10). Powiększali swoje prowadzenie, ale lubinianie nie zamierzali składać broni. Zmniejszyli straty do dwóch punktów (18:20), co poskutkowało przerwą na żądanie trenera Andrei Anastasiego. Ostatecznie warszawianie nie pozwolili sobie na odebranie inicjatywy i zapisali tę odsłonę oraz cały mecz na swoją korzyść (25:23).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Cuprum Lubin 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)

MVP: Kevin Tillie

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Patryk Niemiec, Kevin Tillie, Artur Udrys, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Jan Król

Cuprum Lubin: Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares, Mateusz Sacharewicz, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Bartłomiej Zawalski, Maciej Gorzkiewicz, Maksim Morozau, Damian Domagała, Filip Biegun,