PlusLiga: Walka o finał przenosi się do Jastrzębia!

PlusLiga: Walka o finał przenosi się do Jastrzębia!

392
0
PODZIEL SIĘ

Emocje związane z Ligą Mistrzów powoli już opadły i przyszedł czas na kolejne spotkanie w ramach walki o finał PlusLigi. Już jutro (23 marca) o godzinie 14:30 Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotkają się w kolejnym meczu w ramach półfinałów Mistrzostw Polski.

 

Po nieudanych finałach Ligi Mistrzów, kędzierzynianie wrócili do kraju na tarczy. Zajęli czwarte miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach. Najpierw przegrali mecz półfinałowy z włoskim Cuneo, a później w pojedynku o trzecie miejsce ulegli Zenitowi Kazań. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego na pewno nie będą wspominać ubiegłego weekendu jako najlepszego w swoim życiu. Z kolei jastrzębianie, aby zachować rytm gry rozegrali dwa mecze sparingowe z Asseco Resovią Rzeszów. Z obu tych pojedynków to zawodnicy Lorenzo Bernardiego wychodzili zwycięsko. Zatem drugie półfinałowe spotkanie pomiędzy tymi drużynami zapowiada się niezwykle ciekawie.

 

Warto zaznaczyć, że pierwsza rywalizacja tych zespołów zakończyła się korzystnym wynikiem dla Jastrzębskiego Węgla, który pokonał kędzierzynian 3:0 i teraz znajduje się w zdecydowanie lepszej sytuacji niż ich rywal. Na korzyść jastrzębian przemawia przede wszystkim to, że są oni teraz na fali oraz będą grać przed własną publicznością. Dążą od zwycięstwa do zwycięstwa, a swoją wysoką formę potwierdzili wygrywając dwa sparingi z obecnym Mistrzem Polski. Z kolei aspekty czysto sportowe pokazują nam, że w tym pojedynku nie ma faworyta, bowiem obie drużyny grają naprawdę solidną siatkówkę, wystrzegając się przy tym niepotrzebnej nerwowości i błędów własnych.

 

Kędzierzynianie do tej rywalizacji nastawieni są bardzo bojowo. Zapowiadają walkę o każdą piłkę oraz radość z gry. Jak już wspomnieliśmy w spotkaniu tym trudno jest wskazać faworyta. Po przeciwnych stronach siatki staną dwa zespoły z charakterem. Kibice zgromadzeni na hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdrój mogą liczyć na bardzo ciekawe widowisko.

 

Mecz ten będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport.

 

 

 

Izabela Piasecka

BRAK KOMENTARZY