PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrywa z będzinianami za trzy punkty

14
0

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa w pierwszym pojedynku sezonu 2020/2021 po czterech setach pokonali ekipę MKS-u Będzin. Warszawianie w całym starciu prowadzili już 2:0, jednak w trzeciej odsłonie do walki powrócili gospodarze, przedłużając swoje szanse. Najlepszym graczem tego starcia został wybrany Piotr Nowakowski.

Mecz rozpoczęli warszawianie od zagrywki Andrzeja Wrony i w pierwszej akcji zdobyli punkt blokiem (1:0). Będzinianie przystąpili do gry, szybko wyrównali wynik (3:3) i między zespołami trwała zacięta walka (5:5), choć inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie gracze warszawskiego zespołu. W decydującym fragmencie seta będzinianie zdołali na chwilę przejąć przewagę (17:16), ale przeciwnicy nie pozwolili na więcej. Po raz kolejny w tym secie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (20:18), a to poskutkowało przerwą na żądanie trenera Jakuba Bednaruka. Ta, i kolejna wzięta chwilę później, nie zatrzymały przyjezdnych, którzy powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą pięciu punktów (25:20).

Drugiego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli warszawianie (2:0), a następnie utrzymywali przewagę. Dwie punktowe zagrywki Bartosza Kwolka powiększyły ją do czterech „oczek” (5:1), zmuszając do reakcji trenera Jakuba Bednaruka. Po tej interwencji jego podopieczni przystąpili do odrabiania strat (3:5), lecz przyjezdni stale utrzymywali ich na dystans. Kontrolowali grę w dalszej fazie seta (13:8, 14:9), uniemożliwiając przeciwnikom próby zniwelowania strat. Pewnie zmierzali do zwycięstwa także w tym secie i zapisali go na swoim koncie z różnicą jedenastu punktów (25:14).

Trzecią partię od czteropunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze MKS-u Będzin (4:0). Przyjezdni przerwali serię rywali (1:4), lecz ci stale utrzymywali przewagę po swojej stronie. Ponowne czteropunktowe prowadzenie gospodarzy poskutkowało przerwą na żądanie trenera Andrei Anastasiego (6:2), ale ta nie przyniosła oczekiwanych efektów. Będzinianie w dalszym ciągu utrzymywali kontrolę i powiększali swój dorobek punktowy, wykorzystując słabszy moment gry rywali. Warszawianie nie zamierzali jednak składać broni i walczyli o odzyskanie straconych punktów. Zmniejszyli różnicę do dwóch „oczek” (9:11), a w dalszej kolejności złapali kontakt z rywalami (11:12), z kolei w wyniku takiej sytuacji o przerwę poprosił trener Jakub Bednaruk. Punkt bezpośrednio po zagrywce Piotra Nowakowskiego w jednej z kolejnych akcji wyrównał wynik (16:16), lecz siatkarze z Będzina nie pozwolili na więcej i momentalnie odzyskali komfort bezpieczeństwa (19:16). Utrzymali swoją przewagę i trzecią partię zapisali na swoim koncie z przewagą pięciu „oczek” (25:20).

Czwarta partia została zainaugurowana wymianą punktów (1:1) i zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę (5:5). Warszawianie objęli trzypunktowe prowadzenie, co poskutkowało przerwą na żądanie trenera Jakuba Bednaruka (11:8), ale ta interwencja ich nie zatrzymała. Kontrolowali grę, chociaż gospodarze nie zamierzali składać broni w walce o odrabianie strat. W końcówce wyrównali wynik (24:24), lecz ostatecznie warszawianie nie pozwolili im przejąć inicjatywy i przypieczętowali swoje zwycięstwo (26:24).

MKS Będzin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (20:25, 14:25, 25:20, 24:26)

MVP: Piotr Nowakowski

MKS Będzin: Rafał Sobański, Tomasz Kalembka, Bartosz Gawryszewski, Pontes Veloso Thiago, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Szymon Gregorowicz (libero) oraz  Bartosz Schmidt, Łukasz Makowski, Michał Godlewski, Kacper Bobrowski

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad de Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Kozłowski, Jan Król, Igor Grobelny