PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonuje ekipę z Suwałk

6
0

W meczu dziewiątej kolejki PlusLigi drużyna Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonała na wyjeździe ekipę Ślepska Malow Suwałki. Warszawianie oddali przeciwnikom tylko pierwszą odsłonę. W trzech kolejnych nie tracili kontroli nad grą, a najwyraźniej zwyciężyli w przedostatniej, trzeciej partii. MVP spotkania został wybrany Igor Grobelny.

Mecz rozpoczęli warszawianie od zagrywki Igora Grobelnego, zaś pierwsze dwa punkty padły łupem ekipy z Suwałk (2:0). Siatkarze z Warszawy przystąpili do gry (1:2), ale minimalne prowadzenie utrzymywali po swojej stronie gospodarze meczu. Punkt zdobyty przez Igora Grobelnego wyrównał wynik (5:5), jednak gracze z Suwałk odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie (10:7), a powiększenie go do czterech „oczek” poskutkowało przerwą na żądanie trenera Andrei Anastasiego (12:8). Po tej interwencji jego podopieczni próbowali odrabiać straty, jednak gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali. Wyraźnie kontrolowali grę w decydującej fazie seta i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z różnicą pięciu punktów (25:20).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wyrównanie (3:3). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie utrzymywali minimalną przewagę po swojej stronie, zaś skuteczny atak Bartosza Kwolka zmusił do reakcji trenera Andrzeja Kowala (8:5). Ta interwencja nie wybiła z rytmu siatkarzy warszawskiego zespołu, którzy w dalszym ciągu utrzymywali kontrolę nad grą. W decydującym fragmencie drugiego seta gospodarze zmniejszyli straty do dwóch punktów (15:17), lecz warszawianie nie pozwolili na więcej. W dalszym ciągu utrzymywali rywali na dystans i drugą partię zapisali na swoim koncie z przewagą trzech „oczek” (25:22).

Trzecia partia została zainaugurowana wymianą „oczek” (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą walkę. Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), lecz przeciwnicy nie tracili z nimi kontaktu i szybko wyrównali wynik (5:5). Wyszli na dwa „oczka” przewagi (9:7), utrzymywali kontrolę nad grą, lecz gospodarze pojedynku nie zamierzali składać broni w walce o odrobienie straconych „oczek”. W końcówce warszawianie objęli czteropunktową przewagę (18:14), powiększali ją i w rezultacie trzecią odsłonę także zapisali na swoim koncie (25:16).

Czwartego seta zespoły ponownie rozpoczęły wyrównaną walką, w której nikt nie wstrzymywał ręki (8:8). Punktowy serwis Igora Grobelnego dał jego ekipie dwupunktowe prowadzenie (12:10), a kolejne „oczko” na ich korzyść poskutkowało przerwą na żądanie trenera Andrzeja Kowala (13:10). Po tej interwencji jego podopieczni powrócili do walki i zdołali odzyskać stracone „oczka”. Ostatecznie warszawianie nie wypuścili z rąk swojej inicjatywy i tę partię także zapisali na swoim koncie (25:23).

Ślepsk Malow Suwałki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (25:20, 22:25, 16:25, 23:25)

MVP: Igor Grobelny

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klinkenberg, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz (libero), Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Sacharewicz, Łukasz Kaczorowski, Łukasz Rudzewicz, Kacper Gonciarz, Tomas Rousseaux

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Jakub Ziobrowski, Igor Grobelny, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Superlak, Michał Kozłowski, Jan Król, Artur Szalpuk