PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa po trzech setach pokonała zespół z Zawiercia

11
0

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali w meczu dwudziestej piątej kolejki ekipę Aluronu CMC Warta Zawiercie. Warszawianie z oporem ze strony rywali spotkali się w pierwszym secie, zaś w dwóch kolejnych wyraźne kontrolowali grę i w rezultacie dopisali do tabeli trzy punkty. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Igor Grobelny.

Mecz od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli zawiercianie (3:0). Warszawianie przystąpili do gry (1:3), ale na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze spotkania. Przyjezdni po kilku następnych akcjach zdołali złapać kontakt z rywalami (6:7), a w dalszej kolejności doprowadzili do remisu (10:10) i między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W decydującej fazie seta warszawianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (18:15), kontrolowali grę w końcówce i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą czterech „oczek” (25:21).

Drugiego seta od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze warszawskiego zespołu (3:0). Zawiercianie przystąpili do gry (1:3), lecz wyraźną przewagę utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (7:2). Powiększali swój dorobek punktowy (16:7), pewnie zmierzali do zwycięstwa również w tej partii i ostatecznie wygrali z przewagą dwunastu punktów (25:13).

Trzecią odsłonę zespoły rozpoczęły wyrównanie (3:3). As serwisowy Igora Grobelnego wyprowadził warszawian na dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie. Powiększali swój dorobek punktowy (10:5), choć zawiercianie próbowali jeszcze odrabiać straty. W końcówce zdołali zmniejszyć je do trzech punktów (18:21), lecz to nie zatrzymało rywali, którzy tę partie zapisali na swoim koncie z przewagą pięciu punktów, a ostatnie „oczko” zdobył Igor Grobelny (25:20).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (21:25, 13:25, 20:25)

MVP: Igor Grobelny

Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Malinowski, Marcin Kania, Gualberto Flavio, Maximiliano Cavana, Paweł Halaba, Garret Muagututia, Michał Żurek (libero) oraz Patryk Niemiec, Piotr Orczyk, Gjorgi Gjorgiev,

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk,