PlusLiga: Trzy punkty zostają w Radomiu

89
0

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom w siedemnastej kolejce PlusLigi podejmowali ekipę MKS-u Będzin. Pojedynek dostarczył kibicom wielu ciekawych wymian jednak w końcówkach trzech rozegranych partii skuteczniejsi okazali się siatkarze z Radomia, zapisując do tabeli komplet punktów, a najlepszym zawodnikiem meczu został Wojciech Żaliński.

Mecz rozpoczął się błędem w ataku po obu stronach siatki (1:1). Będzinianie szybko odrobili stratę, a następnie objęli trzypunktowe prowadzenie (4:1). Serię po stronie gości przerwał skutecznym atakiem Dmytro Teryomenko (2:4), lecz stale na dwu-trzypunktowym prowadzeniu utrzymywali się przyjezdni. Dwa asy serwisowe w wykonaniu Dmytro Teryomenko doprowadziły do remisu, zmuszając tym samym trenera Stelio DeRocco do wykorzystania przerwy na żądanie dla swoich graczy (13:13). Po wznowieniu gry środkowy radomian posłał kolejny punktowy serwis, wyprowadzając zespół na pierwsze w tym meczu prowadzenie (14:13). Między zespołami trwała zacięta walka w drugiej części inauguracyjnej odsłony, a na minimalnej przewadze utrzymywali się gospodarze. W końcówce osiągnęli nieco wyraźniejszą przewagę, której nie oddali do końca, zapisując na swoją korzyść tę odsłonę (25:20).

Drugi set został zainaugurowany wymianą uderzeń między drużynami. Ataki Kamila Kwasowskiego i Wojciecha Żalińskiego dały radomianom dwupunktowe prowadzenie już na początku partii (3:1). Siatkarze z Będzina natychmiast odrobili straty, doprowadzając do remisu (4:4), a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Radomianie nie tracili jednak kontaktu z przeciwnikami, którzy stale utrzymywali się na minimalnej przewadze. W grę radomian zaczęły wkradać się pomyłki, które umożliwił przyjezdnym powiększenie swojej przewagi (15:11), w wyniku czego o czas poprosił trener Robert Prygiel. Po tej interwencji szkoleniowca siatkarze z Radomia rozpoczęli odrabianie punktów, minimalizując straty do jednego „oczka” (15:16). To z kolei zmusiło do reakcji trenera będzinian. Goście nie pozwolili przeciwnikom na wyrównanie wyniku, utrzymując stale minimalny komfort bezpieczeństwa. Dopiero as serwisowy Wojciecha Żalińskiego doprowadził do remisu (19:19), a następnie dwie punktowe zagrywki przyjmującego wyprowadziły jego zespół na prowadzenie (22:19). Ostatecznie tę odsłonę także zapisali na swoim koncie radomianie (25:22).

Trzeciego seta korzystniej rozpoczęli siatkarze MKS-u Będzin, którzy już w początkowej fazie seta wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (3:1). Radomianie natychmiast odrobili straty i między zespołami nawiązała się zacięta walka, w której na tablicy wyników co chwile widniał remis. As serwisowy Jkauba Ziobrowskiego wyprowadzi ekipę Cerradu Czarnych Radom na dwupunktowe prowadzenie (7:5), co natychmiast zmusiło do reakcji trenera Stelio DeRocco. Radomianie stale utrzymywali po swojej stronie minimalny komfort bezpieczeństwa, choć rywale nie przestawali gonić wyniku. Ostatecznie tę odsłonę oraz cały mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze z Radomia (25:21).

Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni Radom: Dmytro Teryomenko, Wojciech Żaliński, Jakub Ziobrowski, Dejan Vinčić, Norbert Huber, Kamil Kwasowski, Dustin Watten (libero)

MKS Będzin: Jan Klobučar, Mateusz Kowalski, Jonah Seif, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Peszko, Raphael Araujo Rodriguez, Michał Potera (libero) oraz Zlatan Yordanov, Rafał Faryna, Łukasz Kozub