PlusLiga: Trzy punkty zostają w Radomiu

14
0

W meczu czwartej kolejki PlusLigi ekipa Cerrad Enea Czarni Radom po trzech setach pokonała zespół MKS-u Będzin. Radomianie po początkowych kłopotach w pierwszej partii, gdzie musieli odrabiać straty, nie tracili kontroli nad grą. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Karol Butryn.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczęli będzinianie (1:0), a na to zagranie odpowiedział Wojciech Włodarczyk (1:1). Zespoły nawiązały ze sobą walkę, ale skuteczny blok dosyć szybko wyprowadził będzinian na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Atak Rafała Faryny w dalszej kolejności powiększył je zaś do trzech „oczek” (7:4) i siatkarze z Będzina utrzymywali rywali na dystans, choć gospodarze walczyli o odzyskanie strat. Złapali kontakt z przeciwnikami (9:8), ale dopiero błąd Rafała Faryny w ataku wyrównał wynik (10:10). Radomianie wyszli na prowadzenie (11:10), a następnie między zespołami trwała gra punkt za punkt. Atak Wojciecha Włodarczyka dał jego ekipie dwupunktowe prowadzenie, na co prośbą o czas zareagował trener Jakub Bednaruk (16:14). Po wznowieniu gry jego podopieczni próbowali odrobić stracone „oczka”, ale radomianie skutecznie im to uniemożliwiali, a z kolei as serwisowy Karola Butryna poskutkował kolejną przerwą dla szkoleniowca przyjezdnych (19:16). Ta również nie przyniosła oczekiwanych efektów. Gospodarze spotkania kontrolowali grę w decydującym fragmencie seta i zapisali go na swoim koncie (25:22).

Druga partia została zainaugurowana skuteczniej przez radomian, którzy już po pierwszych akcjach objęli dwupunktowe prowadzenie (3:1). Szybko rozpoczęli powiększanie swojego dorobku punktowego, a cztery „oczka” różnicy poskutkowały przerwą na żądanie trenera Jakuba Bednaruka (6:2). Po powrocie na boisko jego podopieczni próbowali odrabiać straty, lecz wyraźną kontrolę nad grą utrzymywali radomianie. Nie trzeba było zatem długo czekać na kolejną przerwę dla szkoleniowca gości (11:6), a po niej jego siatkarze zmniejszyli starty do dwóch „oczek” (9:11). Radomianie nie pozwolili na więcej i momentalnie odzyskali wyższą przewagę (14:10). Przyjezdni cały czas  jednak walczyli o odzyskanie straconych „oczek”. Dwukrotnie złapali kontakt z przeciwnikami (14:15 i 16:17), ale gracze radomskiego zespołu nie pozwolili sobie na stratę inicjatywy i kontrolowali decydującą fazę drugiego seta, wygrywając różnicą czterech punktów (25:21).

Trzeci set został zainaugurowany dwupunktowym prowadzeniem będzinian (2:0). Radomianie przystąpili do gry, a następnie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć będzinianie walczyli o odrobienie strat. Zdołali złapać kontakt z rywalami (8:9), a w dalszej kolejności wyrównać wynik (11:11). Siatkarze radomskiego zespołu odzyskali przewagę, na co zareagował trener Jakub Bednaruk (12:14), lecz nie zatrzymało to gospodarzy, którzy utrzymywali kontrolę nad przebiegiem gry. Nie wypuścili z rąk swojej inicjatywy i zwyciężyli także w tym secie, przypieczętowując wywalczenie kompletu ligowych punktów (25:22).

Cerrad Enea Czarni Radom – MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

MVP: Karol Butryn

Cerrad Enea Czarni Radom: Alen Pajenk, Damian Boruch, Athanasios Protopsaltis, Dejan Vincić, Wojciech Włodarczyk, Karol Butryn, Michał Ruciak (libero), Mateusz Masłowski (libero) oraz Michał Kędzierski, Michał Filip

MKS Będzin: TJ Sanders, Dawid Gunia, Artur Ratajczak, Purya Fayazi, Rafał Faryna, David Sossenheimer, Michał Potera (libero) oraz Jan Fornal, Michał Superlak, Konrad Buczek, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt,