PlusLiga: Trefl Gdańsk zdobywa halę w Zawierciu

2
0

W rozgrywanym awansem meczu XII kolejki Aluron Virtu CMC Zawiercie musiał uznać wyższość podopiecznych Michała Winiarskiego. Gdańszczanie potrzebowali trzech setów by pokonać Jurajskich Rycerzy i dopisać komplet punktów do swojego konta. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Pablo Crer.

Spotkanie od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy Aluron Virtu CMC (2:0), lecz na prawym skrzydle zameldował się Bartosz Filipiak (1:2). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (3:3). Na środku siatki zameldował się Pablo Crer (5:5), a w kolejnej akcji podobnym atakiem odpowiedział Marcin Kania (6:5). W kolejnych akcjach kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany, lecz wyższość gdańskiego bloku musiał uznać Alexandre Ferreira (10:8). Rosnąca przewaga rywali spowodowała, że o czas poprosił Mark Lebedew (12:9). Po powrocie na plac gry zawiercianie próbowali odrabiać straty, lecz w dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawali przyjezdni, a atak z drugiej linii skończył Paweł Halaba (15:11). Jedną z dłuższych akcji skończył Bartosz Filipiak (17:11). Serię gości przerwał atak Mateusza Malinowskiego (12:17), lecz ręki nie zwalniał również Paweł Halaba (19:13). Jurajscy Rycerze zatrzymali atak Bartosza Filipiaka (15:19). W końcówce zawiercianie próbowali jeszcze odrabiać straty jednak Gdańskie Lwy nie traciły koncentracji, a w polu zagrywki punktował Bartosz Filipiak (22:16). Swój zespół do walki próbował poderwać jeszcze Wojciech Ferens (18:23), lecz kilka chwil później seta zakończył Ruben Schott (25:19).

Druga odsłona rozpoczęła się od punktowej zagrywki w wykonaniu Marcina Walińskiego (1:0), lecz atak po chwili skończył Pablo Crer (1:1). Kilka chwil później punktował Bartosz Filipiak (3:3), jednak przy zagrywkach Mateusza Malinowskiego zawiercianie zaczęli budować przewagę (6:3). O czas poprosił Michał Winiarski, a kilka chwil później na lewym skrzydle zameldował się Ruben Schott (5:7). Między zespołami toczyła się walka punkt za punkt, lecz kontratak na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Marcin Kania (10:6). Kilka chwil później dłuższą akcję skończył Bartosz Filipiak (8:10), a kilka akcji później atakujący doprowadził do wyrównania wyniku (12:12). Serię gość przerwał atak Wojciecha Ferensa (13:12), a ręki nie zwalniał również Mateusz Malinowski (14:14). Pojedynczym blokiem popisał się Marcin Kania (17:15), lecz również gdańszczanie punktowali blokiem (17:17). Asem serwisowym popisał się Marcin Janusz (18:17), a o czas poprosił Mark Lebedew. Po powrocie na plac gry ze środka siatki atakował Marcin Kania (18:18). W końcówce zatrzymany blokiem został Marcin Waliński (20:18), a na środku siatki kolejne ataki kończył Pablo Crer (21:19). Kilka chwil później na pojedynczym bloku atak skończył Paweł Halaba (24:20), a po dobrym ataku Mateusza Malinowskiego o czas poprosił Michał Winiarski (22:24). Po powrocie na plac gry punktowymi zagrywkami do wyrównania doprowadził Mateusz Malinowski (24:24), lecz kilka chwil później zatrzymany został Wojciech Ferens (26:24).

Trzecią odsłonę lepiej otworzyli zawodnicy Aluron Virtu CMC (2:0), lecz szybko dobrym atakiem popisał się Paweł Halaba (1:2). Oba zespoły podejmowały ryzyko w polu zagrywki przez co nie brakowało błędów w tym elemencie (4:2). Kilka chwil później asa serwisowego zdobył Ruben Schott (5:5). Zawiercianie zatrzymali atak Pawła Halaby (7:5). Jednak również gdańszczanie punktowali blokiem (7:7). Między zespołami trwała wymiana ciosów, lecz na minimalnym prowadzeniu pozostawał zespól gospodarzy (10:9). Kilka chwil później sytuacyjna piłkę skończył Ruben Schott (13:11), a o czas poprosił Mark Lebedew. Po powrocie na plac gry atakował Marcin Waliński (12:13). W kolejnych akcjach kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany, jednak na dwupunktowym prowadzeniu pozostawali zawodnicy z Gdańska (16:14). Atak na czystej siatce skończył Wojciech Grzyb (17:14), a kilka chwil później na środku siatki zameldował się Bartosz Gawryszewski (16:17). Ponownie swój zespół do walki próbował poderwać Mateusz Malinowski (18:19). Jednak po przerwie dla Michała Winiarskiego punktował Ruben Schott (20:18). W końcówce pojedynczym blokiem Bartosz Gawryszewski zatrzymał Wojciecha Grzyba (20:20). O losach seta decydowała gra na przewagi (24:24), gdzie więcej szczęścia mieli zawodnicy Trefla Gdańsk (26:24).

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25; 24:26; 24:26)

MVP: Pablo Crer

Składy zespołów

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Marcin Waliński, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Pieter Verhees, Michal Masny, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Taichiro Koga (libero), Wojciech Ferens, Bartosz Gawryszewski, Arash Dosjanh

Trefl Gdańsk: Bartosz Filipiak, Marcin Janusz, Ruben Schott, Paweł Halaba, Pablo Crer, Wojciech Grzyb, Maciej Olenderek (libero) oraz Fabian Majcherski (libero), Szymon Jakubiszak