PlusLiga: Trefl Gdańsk pokonuje Stocznię Szczecin w zaległym starciu

67
0

W zaległym meczu pierwszej kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin podejmowała ekipę Trefla Gdańsk. Najbardziej wyrównana była jedynie pierwsza odsłona, w której skuteczniejsi byli gdańszczanie. W kolejnych dwóch partiach zwyciężyli już wyraźniej, dopisując do tabeli kolejne zwycięstwo i trzy punkty. MVP starcia został zaś wybrany Maciej Muzaj.

Mecz rozpoczęli gdańszczanie od błędu Nikoli Mijailovića w polu serwisowym, ale pomyłkę kolegi szybko naprawił atakiem Ruben Schott (1:1). Szczecinianie objęli dwupunktowe prowadzenie (4:2) i utrzymywali po swojej stronie minimalną inicjatywę. Gdańszczanie zdołali jednak wyrównać wynik, a następnie wyszli na prowadzenie (11:10) i między zespołami w dalszym ciągu trwała wyrównana wymiana punktów, gdzie żadna z ekip nie mogła wyjść na wyższą przewagę niż jeden punkt. Szczecinianie w decydującym fragmencie seta wyszli na dwa „oczka” przewagi (17:15), a to poskutkowało czasem dla trenera Andrei Anastasiego. Po nim jego gracze ponownie odrobili straty (18:18). Ostatecznie wyrównaną pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść gdańszczanie (25:23).

Drugi set został zainaugurowany wymianą punktów (1:1), po której czteropunktowe prowadzenie objęli gdańszczanie (5:1). Na taką sytuację zareagował trener Michał Gogol, ale to nie zatrzymało gości, którzy powiększali swoją przewagę. Szczecinianie przystąpili do gry, ale cały czas przewaga spoczywała po stronie rywali (9:5). Na niewiele zdała się druga przerwa dla szkoleniowca szczecińskiego zespołu (12:6). Siatkarze z Gdańska, mimo prób szczecinian, nie wypuszczali z rąk przewagi. Kontrolowali grę i w rezultacie wygrali z przewagą pięciu punktów (25:20).

Trzecią odsłonę zespoły rozpoczęły dosyć wyrównanie (2:2), ale gdańszczanie szybko wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Następnie utrzymywali po swojej stronie komfort bezpieczeństwa, ale siatkarze ze Szczecina nie składali broni, utrzymując z nimi kontakt. Zdołali wyrównać wynik, a punktowy serwis Nikolaya Pencheva, poskutkował przerwą dla trenera Andrei Anastasiego (11:10). Gdańszczanie odzyskali swoją przewagę, a o czas poprosił z kolei trener Michał Gogol (14:12), co jednak nie zatrzymało gości. Ci bowiem powiększali swój dorobek punktowy. W końcówce jeszcze kontakt punktowy złapali gospodarze (18:19), ale to nie wystarczyło do powstrzymania gdańszczan. Mecz zakończył Maciej Muzaj (25:21).

Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

MVP: Maciej Muzaj

Stocznia Szczecin: Matej Kaziyski, Bartłomiej Kluth, Simon Van De Voorde, Janusz Gałązka, Łukasz Żygadło, Nikolay Penchev, Nicolas Rossard (libero), Adrian Mihułka (libero)

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Marcin Janusz, Patryk Niemiec, Nikola Mijailović, Maciej Muzaj, Ruben Schott, Maciej Olenderek (libero) oraz Miłosz Hebda