PlusLiga: Trefl Gdańsk pokonuje podopiecznych Jakuba Bednaruka

PlusLiga: Trefl Gdańsk pokonuje podopiecznych Jakuba Bednaruka

18
0
PODZIEL SIĘ

W kolejnej serii plusligowych spotkań Trefl Gdańsk podejmował zespół MKS-u Będzin. Od początku spotkania obie drużyny miały lepsze i gorsze momenty. Ostatecznie więcej koncentracji zachowali podopieczni Michała Winiarskiego, którzy do zwycięstwa potrzebowali czterech setów. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został Bartosz Filipiak.

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (1:1), lecz kilka chwil później na dwupunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy Michała Winiarskiego (4:2). Jednak również będzinianie byli bardzo zmotywowani i skutecznie kończyli kolejne akcje (3:4). Wyrównany fragment nie trwał jednak długo i po ataku Bartosza Filipiaka gdańszczanie wyszli na cztery punkty prowadzenia (8:4). Podopieczni Jakuba Bednaruka nie tracili koncentracji, a kolejne akcje kończył Dawid Dryja (7:9). Jednak pomimo prób zespół gości nie był w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy pewnie wykorzystywali kolejne sytuacje (13:8). W kolejnych fragmentach Trefl Gdańsk utrzymując swój rytm gry powiększał zaliczkę (16:9). Będzinianie próbowali jeszcze wrócić do dobrej gry, lecz w końcówce w dalszym ciągu lepiej prezentowali się zawodnicy gospodarzy (20:13). Choć gra  toczyła się jeszcze punkt za punkt, to kilka minut później seta na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Gdańska (25:19).

 

 

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy MKS-u Będzin (3:1), a w kolejnych fragmentach będzinianie utrzymywali zaliczkę i pewnie wykorzystywali swoje szanse (6:3). Na lewym skrzydle zameldował się Paweł Halaba (4:6). W kolejnych akacjach między zespołami toczyła się wyrównana wymiana ciosów, jednak w dalszym ciągu na dwupunktowym prowadzeniu pozostawał zespół przyjezdnych (12:10). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo, a po punktowej zagrywce Grzegorza Pająka będzinianie powiększyli prowadzenie do czterech punktów (16:12). Podopieczni Michała Winiarskiego również nie zwalniali ręki, a kolejne akcje kończył Bartosz Filipiak (14:16). Kilka chwil później gdańszczanie odrobili znaczną część start (17:18), jednak w końcówce będzinianie nie tracili koncentracji i pewnie rozstrzygali kolejne akcje (21:19). Gospodarze doprowadzili jeszcze do wyrównania wyniku (21:21), jednak kilka chwil później seta zakończył Grzegorz Pająk (25:21).

 

 

Trzecią odsłonę od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy Trefla Gdańsk (2:0), lecz na tablicy wyników szybko pojawił się remis (3:3). Jednak wyrównany moment gry nie trwał długo, a w kolejnych fragmentach podopieczni Michała Winiarskiego cierpliwie budowali zaliczkę (7:4). Między zespołami trwała wymiana ciosów, jednak w dalszym ciągu to gdańszczanie narzucali swój rytm gry (12:9). Kolejne akcje na korzyść swojego zespołu rozstrzygał Bartosz Filipiak (14:11), a w kolejnych fragmentach zawodnicy Trefla Gdańsk powiększyli prowadzenie do sześciu „oczek” (17:11). Zawodnicy MKS-u Będzin nie byli w stanie znaleźć rozwiązania na dobrze dysponowanych rywali, a gry nie ułatwiały kolejne błędy własne (20:13). W końcówce gdańszczanie nie tracili koncentracji i pewnie wykorzystywali swoje szanse i z przewagą dziewięciu punktów zapisali na swoje konto kolejną partię (25:16).

 

 

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla zespołu MKS-u Będzin (3:1), jednak szybko gdańszczanie doprowadzili do wyrównania wyniku (3:3). Natomiast w kolejnych fragmentach między zespołami toczyła się wyrównana walka punkt za punkt (6:6). Dobrze na środku siatki spisywał się również Pablo Crer (9:8), a kilka chwil później gdańszczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (12:10). Oba zespoły były bardzo zmotywowane, przez co toczyły między sobą wyrównane wymiany (14:13). Jednak po raz kolejny na prowadzenie wyszli podopieczni Michała Winiarskiego i stopniowo powiększali zaliczkę (17:13). W kolejnych fragmentach gospodarze utrzymywali prowadzenie, a przyjezdni nie potrafili znaleźć rozwiązania na dobrze dysponowanych rywali (19:15). W końcówce gdańszczanie utrzymywali koncentrację, a seta jak i cały mecz zakończył Marcin Janusz (25:16).

 

 

 

Trefl Gdańsk – MKS Będzin 3:1 (25:19; 21:25; 25:16; 25:16)

MVP: Bartosz Filipiak

 

 

 

 

Składy zespołów

 

Trefl Gdańsk: Bartosz Filipiak, Marcin Janusz, Ruben Schott, Paweł Halaba, Pablo Crer, Wojciech Grzyb, Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak

 

MKS Będzin: Dawid Gunia, Dawid Dryja, Grzegorz Pająk, Rafał Sobański, Rafał Faryna, David Sossenhemer, Michał Potera (libero) oraz Michał Superlak, Artur Ratajczak, Jan Fornal

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY