PlusLiga: Trefl Gdańsk zdobywa komplet punktów w starciu z Cuprum Lubin

4
0

W drugiej kolejce plusligowych spotkań Trefl Gdańsk podejmował na własnym boisku Cuprum Lubin. Spotkanie lepiej rozpoczęli lubinianie, jednak w kolejnych trzech setach lepiej prezentowały się Gdańskie Lwy. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartłomiej Lipiński.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (1:1), lecz kilka akcji później lubinianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). W odpowiedzi Gdańskie Lwy zatrzymały atak Kamila Maruszczyka (3:4), jednak kilka chwil później na środku siatki zameldował się Przemysław Smoliński (6:3). Na taki bieg wydarzeń zareagował Michał Winiarski, jednak po powrocie na plac gry goście powiększyli zaliczkę do pięciu „oczek” (9:4). Skutecznie na skrzydle zameldował się Mariusz Wlazły (6:10), jednak w dalszym ciągu kontrolę nad przebiegiem gry utrzymywali zawodnicy Cuprum Lubin i powiększaliprzewagę (14:6). Dobrą serię gości przerwał Moritz Reichert (7:15), a w odpowiedzi skuteczną kwiką popisał się Miguel Tavares (16:7). W końcówce podopieczni Michała Winiarskiego próbowali jeszcze wrócić do gry, jednak przyjezdni nie tracili koncentracji i z przewagą dziewięciu punktów wygrali premierową odsłonę (25:16).

Drugą partię od skutecznego ataku rozpoczął Wojciech Ferens (1:0), lecz kilka chwil później przyjmujący został zatrzymany przez skuteczny blok rywali (2:2). Między drużynami nawiązała się wyrównana walka, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (6:6). Na środku siatki zameldował się Pablo Crer (8:7), a kontratak na korzyść swojego zespołu rozstrzygnął Mariusz Wlazły (12:9). W kolejnych fragmentach Gdańskie Lwy utrzymywały zaliczkę (14:11),  a w odpowiedzi mocnym atakiem popisał się Kamil Maruszczyk (12:14). W kolejnych fragmentach zespoły ponownie toczyły wyrównaną walkę, jednak w dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawał zespół gospodarzy (18:15). Z pola zagrywki punktował Mariusz Wlazły (20:15), a kilka minut później na skrzydle zameldował się Mateusz Mika (24:18). Po chwili seta zakonczył błąd po stronie Cuprum Lubin (25:18).

Trzeciego seta od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy Cuprum Lubin (3:1). W kolejnych akcjach goście utrzymywali zaliczkę, a po raz kolejny wyższość bloku rywali musiał uznać Mariusz Wlazły (6:3). Jednak gdańszczanie dzięki cierpliwej grze zaczęli odrabiać straty i przy zagrywkach Bartłomieja Modryla doprowadzili do wyrównania wyniku (7:7). Gdańskie Lwy skutecznie grały blokiem (11:9), a o czas poprosił Marcelo Fronckowiak. Jednak czas nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, a powrocie na plac gry punktował Bartłomiej Lipiński (13:10). W kolejnych akacjach podopieczni Michała Winiarskiego nie zwalniali tempa, a kolejne punkty zdobywał Mariusz Wlazły (16:11). Gdańszczanie kończyli kolejne akcje,  natomiast lubinianie popełniali kolejne błędy własne (19:13). W końcówce lubinianie próbowali wrócić do dobrej gry, jednak nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali, którzy z przewagą dziesieciu punktów (25:15).

Czwarta partia rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (1:1), jednak po chwili zatrzymany został Adam Lorenc (3:1). Natomiast poraz kolejny z pola zagrywki punktował Mariusz Wlazły (5:2), a o czas poprosił Marcelo Fronckowiak. Po powrocie na plac gry lubinianie zaczęli odrabiac straty blokując atak Mariusza Wlazłego (5:7). Kilka chwil później ze środka siatki atakował Pablo Crer (9:7). W kolejnych fragemntach z drugiej linii atakował Wojciech Ferens (10:12), lecz podopieczni Michała Winiarskiego utrzymywali minimalne prowadzenie (13:10). Kilka chwil później ze skrzydła punktował Adam Lorenc (14:18), jednak w końcówce gospodarze nie tracili koncentracji (22:16). O czas poprosił Marcelo Fronckowiak, jednak po powrocie na plac gry Gdańskie Lwy nie zwalniały tempa i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:18).

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:1

(16:25; 25:18; 25:15; 25:18)

MVP: Bartłomiej Lipiński

Składy zespołów

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Marcin Janusz, Moritz Reichert, Bartłomiej Mordyl, Pablo Crer, Maciej Olenderek (libero) oraz Mateusz Mika

Cuprum Lubin: Kamil Maruszczyk, Szymon Jakubiszak, Wojciech Ferens, Ronald Jimenez, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Makoś (libero) oraz Artur Lorenc

Źródło: Informacja własna