PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki pokonuje ekipę z Zawiercia

15
0

W meczu dwudziestej kolejki Plusligi ekipa Ślepska Malow Suwałki po czterech setach pokonała zespół Aluronu Virtu CMC Zawiercie. Siatkarze z Suwałk oddali rywalom tylko pierwszą partię. W trzech kolejnych utrzymywali kontrolę nad grą i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. MVP spotkania został wybrany Josua Tuaniga.

Mecz rozpoczęli gospodarze od zagrywki Nicolasa Szerszenia. Pierwszy punkt atakiem ze środka zdobył Bartosz Gawryszewski (1:0), zaś następnie przyjezdni wyszli na trzy „oczka” przewagi (3:0). Atak Bartłomieja Bołądzia przerwał początkową serię zawiercian (1:3), jednak nie zatrzymało ich to, gdyż w dalszym ciągu utrzymywali kontrolę nad grą (5:2, 6:3). Kolejne dwa „oczka” na ich korzyść poskutkowały przerwą na żądanie trenera Andrzeja Kowala (8:3), a po niej jego podopieczni próbowali odrabiać straty. Przewagę jednak stale utrzymywali po swojej stronie zawiercianie, skutecznie udaremniając próby nawiązania walki przez rywali. Powiększali swój dorobek punktowy i w rezultacie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów (25:17).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wyrównanie (3:3). Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), a następnie utrzymywali przeciwników na dystans. Trzypunktowa przewaga siatkarzy z Suwałk poskutkowała przerwą na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza (7:4), a po niej jego podopieczni walczyli o odrobienie strat. Skuteczny blok Alexandre Ferreiry doprowadził do kontaktu punktowego (7:8), lecz gospodarze nie pozwolili na więcej. Szybko odzyskali komfort bezpieczeństwa i powiększyli go do czterech „oczek” (11:7). Zawiercianie nie składali jednak broni w próbach doprowadzenia do remisu, zaś wynik po kilku kolejnych akcjach wyrównał atak Alexadnre Ferreiry (16:16).  Ponowne dwupunktowe prowadzenie gospodarzy (18:16) poskutkowało drugim czasem dla szkoleniowca przyjezdnych. Po nim między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta gra, lecz inicjatywy nie wypuszczali z rąk gospodarze. W końcówce objęli trzy „oczka” przewagi (23:20) i ostatecznie drugą partię zapisali na swoim koncie (25:22).

Trzecią partię zespoły ponownie rozpoczęły wyrównanie (4:4). Atak Bartłomieja Bołądzia wyprowadził gospodarzy na dwupunktowe prowadzenie (6:4), lecz zawiercianie nie tracili z nimi kontaktu, walcząc o odrobienie straconych „oczek”. Siatkarze z Suwałk skutecznie im to uniemożliwiali, zaś trzypunktowa przewaga poskutkowała przerwą na żądanie trenera Dominika Kwapisiewicza (9:6). Ta jednak nie wybiła z rytmu gospodarzy, którzy w dalszym ciągu kontrolowali grę. Zawiercianie jednak nie zamierzali poddawać się bez walki. Zmniejszyli straty z pięciu do dwóch „oczek” (13:15), na co zareagował trener Andrzej Kowal. Jego podopieczni nie pozwolili na więcej. Powiększali swój dorobek punktowy i w konsekwencji drugą partię zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu punktów (25:19).

Czwarty set został zainaugurowany skuteczniej przez zawiercian, którzy już po pierwszych akcjach wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (4:1). Na taką sytuację prośbą o czas zareagował trener Andrzej Kowal. Jego podopieczni przystąpili do odrabiania strat, zdołali złapać kontakt z rywalami (4:5), a w dalszej kolejności wyrównali wynik (7:7). As serwisowy Nicolasa Szerszenia wyprowadził ich na dwupunktowe prowadzenie (10:8), a następnie utrzymywali po swojej stronie minimalny komfort bezpieczeństwa. Atak Andreasa Takvama z kolei powiększył przewagę do trzech „oczek” (14:11), zmuszając do reakcji trenera Dominika Kwapisiewicza. To nie wybiło z rytmu Jakuba Rohnki, który zdobył punkt bezpośrednio po zagrywce (15:11). Siatkarze z Suwałk wyraźnie kontrolowali grę w decydującej fazie seta, choć zawiercianie jeszcze walczyli o odzyskanie strat. Ostatecznie jednak gospodarze nie pozwolili sobie na stratę inicjatywy i przypieczętowali zdobycie trzech punktów (25:22).

Ślepsk Malow Suwałki – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

MVP: Josua Tuaniga

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Nicolas Szerszeń, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz (libero), Adrian Stańczak (libero) oraz Kacper Gonciarz, Kacper Szwaradzki, Łukasz Rudzewicz

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Marcin Waliński, Piotr Lipiński, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Bartosz Gawryszewski, Patryk Czarnowski, Taichiro Koga (libero) oraz Grzegorz Bociek, Arshdeep Dosanjh, Wojciech Ferens