PlusLiga: Śląskie derby dla Jastrzębskiego Węgla

869
0

Na zakończenie osiemnastej kolejki PlusLigi BBTS Bielsko-Biała podejmował Jastrzębski Węgiel. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy wygrali premierową odsłonę, kolejne trzy sety zakończyły się jednak po myśli graczy z Jastrzębia. Dzięki tej wygranej Jastrzębski Węgiel wskoczył na czwarte miejsce w tabeli.

Spotkanie od mocnych zagrywek otworzył BBTS Bielsko-Biała (3:1), a błędy jastrzębian pozwalały mu na utrzymywanie zaliczki (4:2). Bielszczanie kończyli ataki z szóstej strefy, wykorzystując pomyłki rywali (7:5), lecz Lukas Kampa nie pozwolił przeciwnikom odskoczyć (7:7), a Jason DeRocco zaczął punktować zagrywką (10:8). BBTS Bielsko-Biała nie radził sobie z przyjmowaniem serwisów Macieja Muzaja (11:13), lecz nadrobili to atakami Bartosza Janeczka (14:14) i wyszli na prowadzenie po uderzeniu Bartłomieja Lipińskiego (16:15). Po raz kolejny w polu serwisowym popisał się Jason DeRocco (19:17) i o czas poprosił trener bielszczan, a tuż po nim blok przełamał Bartłomiej Lipiński. Salvador Hidalgo Oliva nie był w stanie skończyć ataku (19:20) i o czas poprosił Mark Lebedew, a tuż po nim BBTS Bielsko-Biała zdobył kolejne „oczka” (22:19). Miloš Vemić pozwolił swojej drużynie na utrzymanie zaliczki (23:20), a po chwili zapewnił gospodarzom piłkę setową (24:21). Autowa zagrywka Salvadora Hidalgo Olivy dała bielszczanom zwycięstwo w pierwszym secie (25:22).

Drugą partię jastrzębianie rozpoczęli do ataków ze środka (3:1), ale do remisu BBTS Bielsko-Biała doprowadził blokami (3:3). Jason DeRocco pozwolił gościom odskoczyć (5:3), ale po chwili zagrywki Bartosza Janeczka i nieskuteczny Salvador Hidalgo Oliva dały zaliczkę bielszczanom (7:6). Po ataku Macieja Muzaja o czas poprosił szkoleniowiec miejscowej ekipy (10:8), ale nie przyniósł on zamierzonego rezultatu (12:8). Błędy jastrzębian zmniejszyły ich zaliczkę (11:13), ale po chwili nadrobili to zagrywkami Lukasa Kampy (15:11) i Jasoa DeRocco (17:12). Zawodnicy BBTS-u Bielsko-Biała nie potrafili przebić się przez blok (12:19) i tracili kolejne „oczka” (13:21). Bielszczanie nie radzili sobie w przyjęciu (23:16) i przegrali drugiego seta (17:25).

Bielszczanie rozpoczęli trzeciego seta od punktowych bloków (4:1), a serię rywali przełamał dopiero Grzegorz Kosok (2:4). Ataki Macieja Muzaja wyrównały stan partii (4:4), a zagrywka Kosoka i bloki Damiana Borucha dały Jastrzębskiemu Węglowi prowadzenie (7:4). Bielszczanie nie pozwolili rywalom na dalsze powiększanie zaliczki (7:8) i utrzymywali z nimi kontakt (9:10). Do remisu doprowadził Bartosz Janeczek (10:10), lecz jastrzębianie mieli prowadzenie po błędach rywali i swoich punktowych serwisach (14:10). Grzegorz Kosok punktował ze środka (16:13), a Salvador Hidalgo Oliva uaktywnił się na skrzydle (17:14) i polu zagrywki (21:15). Serię gości przełamał Paweł Gryc (16:21), ale bielszczanie nie radzili sobie w obronie (16:23) i Jastrzębski Węgiel wygrał również trzecią partię (25:19).

Czwarty set rozpoczął się po myśli jastrzębian (2:0), lecz BBTS Bielsko-Biała nie pozwolił rywalom na budowanie wysokiej zaliczki (3:4). Maciej Muzaj dał swojej drużynie drugie „oczko” prowadzenia (6:4), powiększone przez niego zagrywką (9:5). Bielszczanie starali się utrzymywać kontakt z rywalami, wybijając piłkę po bloku (8:11), ale nie radzili sobie w obronie (8:12) i psuli zagrywki (11:15). Salvador Hidalgo Oliva punktował na skrzydle (16:11) i o czas poprosił trener gospodarzy, a tuż po nim atak skończył Maciej Muzaj (17:11). Przy stanie 11:18 o drugą przerwę poprosił Rastislav Chudik, lecz nie przyniosła ona zamierzonego efektu (11:19). Jastrzębianie bez problemów kończyli swoje akcje (20:12) i utrzymywali się na prowadzeniu (21:14). BBTS Bielsko-Biała kończył tylko pojedyncze akcje (15:22), ale nie był w stanie wyrównać stanu gry (18:22) i musiał uznać wyższość rywali (20:25).

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:22, 17:25, 19:25, 20:25)

MVP: Grzegorz Kosok

BBTS Bielsko-Biała: Bartłomiej Grzechnik, Dmitry Storozhilov, Wojciech Siek, Bartosz Janeczek, Miloš Vemić, Bartosz Lipiński, Łukasz Koziura (libero) oraz Kamil Kwasowski, Adam Bartoš, Mariusz Gaca, Paweł Gryc, Krzysztof Bieńkowski

Jastrzębski Wegiel: Grzegorz Kosok, Damian Boruch, Lukas Kampa, Jason DeRocco, Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Radosław Gil, Patryk Strzeżek

Źródło: informacja własna