PlusLiga: Rzeszowianie zdobywają trzy punkty

PlusLiga: Rzeszowianie zdobywają trzy punkty

964
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarze Cerradu Czarnych Radom do meczu z rzeszowianami przystąpili w dobrych nastrojach, ponieważ w poprzedniej kolejce pokonali oni mistrzów Polski. W spotkaniu dwudziestej pierwszej rundy lepsi okazali się zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrzeja Kowala, którzy wygrali 3:1, mimo iż premierowy set padł łupem gospodarzy.

 

Spotkanie w Radomiu rozpoczęło się od wyrównanej gry, a żadna z drużyn nie była w stanie zapewnić sobie znacznego prowadzenia (9:9). Po dłuższej chwili gry punkt za punkt, z dobrej strony pokazał się środkowy Cerrad Czarnych Radom, Emanuel Kohut i dal swojemu zespołowi trzypunktowe prowadzenie (15:12). Gospodarze nie mieli większych problemów z odrzucaniem rywali od siatki, dzięki czemu powiększyli zaliczkę o kolejne „oczko” i przybliżyli się do wygrania pierwszej odsłony (20:16). Asseco Resovia Rzeszów nie radziła sobie w przyjęciu, a po dograniu siatki miała problemy z kończeniem ataków i musiała uznać wyższość radomian (19:25).
Rozpędzeni radomianie dobrze rozpoczęli drugą odsłonę, ale tym razem ich przewaga była minimalna, a rzeszowianie znacznie poprawili swoją grę. Asseco Resovia Rzeszów lepiej prezentowała się w przyjęciu, dzięki czemu łatwiej było jej kończyć swoje ataki. Wyższa skuteczność przełożyła się również na wynik i podopieczni Andrzeja Kowala wyszli na prowadzenie  (19:16). Cerrad Czarni Radom starali się jeszcze nawiązać walkę z przeciwnikami, ale dobra gra środkiem po stronie rzeszowian skutecznie im to uniemożliwiła (18:25).
Początek trzeciej odsłony toczył się wyrównanie, a żaden z zespołów nie był w stanie zapewnić sobie wysokiej zaliczki. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie odskoczyli Cerrad Czarni Radom, którzy wykorzystali błędy rywali (10:8). Asseco Resovia Rzeszów nie miała jednak zamiaru łatwo się poddawać i najpierw wyrównała wynik, a następnie zaczęła budować zaliczkę. Dobra postawa w ataku po stronie gości spowodowała, że Cerrad Czarni Radom mieli problemy w obronie, co przełożyło się na niekorzystny dla nich wynik (21:25).
Napędzeni wygraną rzeszowianie już na początku czwartego seta zaczęli budować prowadzenie. Cerrad Czarni Radom starali się poprawić swoją grę wprowadzając zmiany, ale nie przyniosło to efektu, ponieważ rzeszowianie utrzymywali wysoką skuteczność w każdym elemencie (14:9). Wicemistrzowie Polski utrzymywali wysoką skuteczność w obronie i ataku (19:11), czego nie potrafili przełamać gospodarze i musieli uznać w tym meczu wyższość Asseco Resovii Rzeszów (14:25).

 

Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 14:25)

 

MVP: Thibault Rossard

 

 

Składy zespołów:

 

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Wojciech Żaliński, Michał Kędzierski, Emanuel Kohut, David Smith, Tomasz Fornal, Dustin Watten (libero) oraz Kacper Gonciarz, Jakub Ziobrowski

 

Asseco Resovia Rzeszów: Piotr Nowakowski, John Gordon Perrin, Thibault Rossard, Fabian Drzyzga, Gavin Schmitt, Marcin Możdżonek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Marko Ivović, Lukas Tichacek, Jochen Schöps, Dawid Dryja, Bartłomiej Lemański

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY