PlusLiga: Podział punktów w Zawierciu. Podopieczni Kwapisiewicza przełamują serię porażek

26
0

W trwającej kolejce plusligowych spotkań Aluron Virtu CMC podejmował zespół Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie pewnie wygrali dwa sety, lecz w kolejnej odsłonie podopieczni Dominika Kwapisiewicza postawili trudne warunki. Jurajscy Rycerze zdołali doprowadzić do wyrównania wyniku, a w tie-breaku utrzymali koncentrację i przełamali serię plusligowych porażek. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Marcin Waliński.

Dobre zagrywki Tomasza Fornala pozwoliły gościom na zbudowanie czteropunktowej zaliczki (4:0), a o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz. Serię gości przerwał atak Marcina Walińskiego (2:4). Choć w kolejnych fragmentach w dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawali jastrzębianie, to między zespołami toczyła się wyrównana wymiana ciosów (6:4). Jednak w kolejnych akcjach przyjezdni utrudniali rywalom grę, a przepychankę na siatce wygrał Tomasz Fornal (10:4). Jedną z dłuższych akcji skończył Tomasz Fornal (13:4), a dobrą serię przerwał atak Alexandre Ferreiry (5:13). Z drugiej piłki kiwał Lukas Kampa (15:6). W kolejnych fragmentach wyższość bloku rywali musiał uznać Patryk Czarnowski (17:8), lecz z pola zagrywki punktował jeszcze Marcin Waliński (10:18). Dobra dyspozycja graczy Jastrzębskiego Węgla w polu zagrywki w końcówce pozwoliła na utrzymanie kontroli nad grą (20:11). Wyższość zawierciańskiego bloku musiał uznać Tomasz Fornal (13:20), jednak w kolejnej akcji pomylił się Mateusz Malinowski (21:13). Jurajscy Rycerze próbowali nawiązać jeszcze walkę z rywalami (18:23). O czas poprosił szkoleniowiec przyjezdnych, a po powrocie na plac grzatrzymany blokiem został Dawid Konarski (19:23). Jednak więcej koncentracji zachowali jastrzębianie, którzy  rozstrzygnęli premierową odsłonę na swoją korzyść (25:21).

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (1:1), ale po ataku Christiana Fromma na prowadzenie wyszli goście (3:1). Kilka chwil później przepychankę na siatce wygrał Marcin Waliński (3:4), a ze środka siatki punktował Graham Vigrass (6:4). Przy zagrywkach Lukasa Kampy jastrzębianie wyszli na prowadzenie, a o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz (8:4). Po powrocie na plac gry zatrzymany został Alexandre Ferreira (9:4). W kolejnych fragmentach to jastrzębianie lepiej prezentowali się we wszystkich elementach i utrzymywali wysokie prowadzenie (12:5). Serię gości przerwał atak Wojciecha Ferensa (6:12), lecz na środku siatki zameldował się Jurji Gladyr (14:6). Pojedynczym blokiem punkt zdobył Grzegorz Bociek, który zatrzymał atak Christiana Fromma (9:14). Z drugiej linii skutecznie atakował Tomasz Fornal (16:10). Pomimo prób zawiercianie nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych rywali (19:12). W końcówce piłkę w boisko rywali wbił Marcin Kania (15:21), a kilka chwil później zatrzymany został Christian Fromm (17:22). Jednak zawodnicy Jastrzębskiego Węgla nie tracili koncentracji i pewnie wykorzystywali kolejne akcje (24:18). Kilka chwil później atakiem na czystej siatce seta zakończył Dawid Konarski (25:19).

Trzecia odsłona rozpoczęła się wymiany punktów między zespołami (1:1), a jedną z dłuższych akcji skończył Tomasz Fornal (2:1). W kolejnych fragmentach między zespołami trwała wymiana ciosów, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (3:3). Na prawym skrzydle zameldował się Grzegorz Bociek (6:4), a kilka chwil później z pola zagrywki punktował Piotr Lipiński (8:5). Atak z sytuacyjnej piłki na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Dawid Konarski (6:8). W kolejnych fragmentach między zespołami toczyła się wymiana ciosów, a na lewym skrzydle zameldował się Christian Fromm (10:10). Na środku siatki zameldował się Jurji Gladyr (12:11), a kilka chwil później kolejny atak skończył Christian Fromm (13:12). Między zespołami toczyła się wyrównana walka, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (15:15). Wyższość zawierciańskiego bloku musiał uznać Tomasz Fornal (17:16), a asa serwisowego posłał Mateusz Malinowski (19:17). Nie do zatrzymania w tym meczu był Graham Vigrass (18:19). W końcówce na tablicy wyników pojawił się remis (20:20), a z lewego skrzydła ręce rywali obijał Marcin Waliński (22:21). Kilka chwil później zatrzymany został Tomasz Fornal (24:22), lecz jastrzębianie doprowadzili do wyrównania (24:24). W wyrównanej końcówce (26:26) ostatecznie lepszy okazał się zespół Aluron Virtu CMC (28:26).

Czwartego seta lepiej rozpoczęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (2:0), a z drugiej piłki atakował Marcin Waliński (1:2). W kolejnych akcjach zawiercianie nie zwalniali ręki a do wyrównania doprowadził Grzegorz Bociek (3:3). Między zespołami trwała wyrównana walka, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (6:6). Kilka chwil później zatrzymany został Dawid Konarski (8:6), lecz z szóstej strefy odpowiedział Tomasz Fornal (8:9). Pojedynczym blokiem popisał się Patryk Czarnowski, a kolejne akcje kończył Grzegorz Bociek (12:9). Jedną z dłuższych akcji skończył Christian Fromm (10:12), jednak nie do zatrzymania był Grzegorz Bociek (14:10). W kolejnych fragmentach to Jurajscy Rycerze nadawali rytm grze i utrzymywali prowadzenie (16:12). Asa serwisowego posłał Tomasz Fornal (15:17), lecz o czas poprosił Dominik Kwapisiewicz. Kilka chwil później cierpliwa gra pozwoliła jastrzębianom na doprowadzenie do remisu (17:17). W końcówce atakował ze środka siatki Patryk Czarnowski (20:18), a o czas poprosił szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla (20:18). Po powrocie na plac gry atak skończył Dawid Konarski (19:20). Mocnym atakiem ze skrzydła popisał się Nikolay Penchev (22:20), a kilka chwil później błąd w polu zagrywki popełnił Lukas Kampa (24:22). Zawiercianie rozstrzygnęli tą partię na swoją korzyść, a o losach meczu zdecydować miał tie-break (25:22).

Tie-breaka od dobrego ataku rozpoczął Bartosz Gawryszewski (1:0), a ręce rywali obił Nikolay Penchev (3:0). Z lewego skrzydła atakował Dominik Depowski (1:3), lecz ręki nie zwalniał również Patryk Czarnowski (5:2). W kolejnych akcjach oba zespoły nie zwalniały ręki, jednak to podopieczni Dominika Kwapisiewcza byli w lepszej sytuacji (7:4). Po zmianie stron ze skrzydła atakował Grzegorz Bociek (9:5). O czas poprosił jeszcze Slobodan Kovac, a po powrocie na plac gry akcje skończył Dawid Konarski (7:10). W końcówce Jurajscy Rycerze utrzymywali prowadzenie oraz wykorzystywali kolejne szanse (12:8). Kilka minut później zawiercianie mieli piłkę meczową, a seta jak i całe spotkanie zakończył Grzegorz Bociek (15:11).

Aluron Virtu CMC Zawiercie- Jastrzębski Węgiel 3:2

(21:25; 19:25; 28:26; 25:22; 15:11)

MVP: Marcin Waliński

Składy zespołów

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Marcin Waliński, Piotr Lipiński, Mateusz Malinowski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Patryk Czarnowski, Taichiro Koga (libero) oraz Wojciech Ferens, Arash Dosjanh, Grzegorz Bociek, Nikolay Penchev, Bartosz Gawryszewski

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Dawid Konarski, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Jurji Gladyr, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek, Jakub Bucki, Piotr Hain, Dominik Depowski, Michał Szalacha