PlusLiga: Podopieczni Andrzeja Kowala wywożą z Radomia komplet punktów

3
0

W rozgrywanym awansem meczu szesnastej kolejki Cerrad Enea Czarni Radom podejmowali drużynę z Suwałk. Od pierwszych piłek spotkanie miało wyrównany przebieg, jednak w decydujących momentach lepsi byli zawodnicy Ślepska Malow Suwałki, którzy dopisali komplet punktów do ligowej tabeli. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Josua Tuaniga.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami, a z przechodzącej piłki atakował Bartłomiej Bołądź (2:1). Natomiast kilka chwil później ze środka siatki punkt zdobył Dawid Dryja (3:2), a zagrywki radomskiego środkowego w kolejnych fragmentach wyprowadziły gospodarzy na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Podopieczni Andrzeja Kowala przerwali serię rywali, a wyższość bloku musiał uznać Wiktor Josifow (6:7). Między zespołami nawiązał się fragment gry punkt za punkt, a jedną z dłuższych akcji skończył Daniel Gąsior (9:7). Natomiast po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Marcin Waliński (10:11), natomiast błąd radomian doprowadził do wyrównania wyniku (11:11). W kolejnych akcjach drużyny toczyły wyrównaną wymianę ciosów, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (13:13). Jednak po punktowej zagrywce Bartłomieja Bołądzia o czas poprosił Robert Prygiel (15:13). Jednak po powrocie na plac gry suwałczanie nie zwalniali tempa, a atakiem z przechodzącej piłki popisał się Marcin Waliński (18:14). Serię przyjezdnych przerwała akcja Daniela Gąsiora (15:18), a kilka chwil później radomianie punktowali blokiem (18:19). W końcówce atakował Michał Kędzierski (20:20), co spowodowało przerwę dla Andrzeja Kowala. Ostatecznie o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24), gdzie więcej koncentracji zachowali zawodnicy z Podlasia (26:24).

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Radomia (3:1), jednak suwałczanie bardzo szybko doprowadzili do wyrównania wyniku (3:3). Natomiast po raz kolejny ze środka siatki punktował Wiktor Josifow (5:3), a błąd Bartłomieja Bołądzia powiększył prowadzenie gospodarzy (7:4). Kilka chwil później atakujący Ślepska Malow Suwałki już się nie pomylił i skutecznie umieścił piłkę w boisku rywali (7:8), natomiast do wyrównania doprowadził Marcin Waliński (8:8). Drużyny, podobnie jak w poprzedniej partii, toczyły wyrównany bój, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (14:14). Dobrym atakiem popisał się Kevin Klinkenberg (16:15), natomiast z drugiej strony siatki ręki nie zwalniał Daniel Gąsior (16:16). Między zespołami toczyły się długie wymiany, a po kolejnej dobrej zagrywce Cezarego Sapińskiego o czas poprosił Robert Prygiel (19:18). W końcówce w kontrataku na prawym skrzydle zameldował się Bartosz Firszt (20:20), a kilka chwil później punktował Marcin Waliński (22:21). Ostatecznie jako pierwsi piłkę setową mieli podopieczni Andrzeja Kowala, bowiem Josua Tuaniga punktował z pola serwisowego (24:22). Ze środka siatki punktował jeszcze Wiktor Josifow (23:24), jednak w kolejnej akcji seta zakończył Bartłomiej Bołądź (25:23).

Trzecia partia ponownie rozpoczęła się od wyrównanego fragmentu gry (2:2), jednak kilka chwil później długą akcję na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął Marcin Waliński (4:2). Na prawym skrzydle zameldował się Daniel Gąsior (3:5), lecz w kolejnych akcjach na prowadzeniu w dalszym ciągu pozostawali gracze z Suwałk (7:4). Podopieczni Andrzeja Kowala nie zwalniali tempa, a po zagrywce Josuy Tuanigi  o czas poprosił Robert Prygiel (9:5). Po powrocie na plac gry również z pola zagrywki odpowiedział Wiktor Josifow (7:9). W kolejnych fragmentach można było obserwować emocjonujące wymiany, a kolejne kontrataki kończył Bartłomiej Bołądź (12:8). Ręki nie zwalniał również Daniel Gąsior (11:13). Choć po błędzie gości radomianie zbliżyli się na jedno „oczko” (12:13), to bardzo szybko suwałczanie zaczęli ponownie powiększać zaliczkę (15:12). Swój zespół do walki próbował poderwać jeszcze Bartosz Firszt (15:16), i po raz kolejny drużyny nawiązały wyrównany fragment gry (19:18). W końcówce o trzydzieści sekund przerwy poprosił jeszcze Robert Prygiel (21:18). Po kolejnym punkcie zdobytym przez Bartosza Firszta o czas poprosił Andrzej Kowal (22:23). Natomiast po powrocie na boisko suwałczanie popełnili błąd ustawienia (23:23). O losach seta ponownie decydowała gra na przewagi (25:25; 26:26), ostatecznie lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Kowala, bowiem spotkanie zakończył Bartłomiej Bołądź (30:28).

Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 0:3

(24:26; 23:25; 28:30)

MVP: Josua Tuaniga

Składy zespołów

Cerrad Enea Czarni Radom: Dawid Dryja, Michał Kędzierski, Daniel Gąsior, Lucas Loh, Wiktor Josifow, Brenden Sander, Maciej Nowosiak (libero) oraz Artur Pasiński, Bartosz Firszt,

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Kevin Klinkenberg, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Paweł Filipowicz (libero) oraz Mateusz Czunkiewicz (libero), Łukasz Kaczorowski, Łukasz Rudzewicz, Sebastian Warda

Źródło: Informacja własna