PlusLiga: Podopieczni Anastasiego wywożą z Olsztyna komplet punktów

24
0

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn w swoim ostatnim spotkaniu w 2019 roku zmierzyli się z zespołem Verva Warszawa Orlen Paliwa. Mecz ten zakończył się w czterech setach na korzyść podopiecznych trenera Andrei Anastasiego, a najlepszym zawodnikiem starcia został wybrany atakujący stołecznej drużyny, Artur Udrys.

Spotkanie zaczęło się bardzo wyrównanie. Oba zespoły dobrze broniły, przez co żadna drużyna nie mogła objąć prowadzenia większego, niż dwa punkty. W późniejszych akcjach ekipa z Olsztyna zaczęła popełniać niewymuszone błędy i głównej dzięki nim, warszawianie objęli trzypunktowe prowadzenie (13:10).  Od tego momentu w drużynie gospodarzy zaczęło pojawiać się więcej pewności siebie, a ich determinacja przyniosła oczekiwane skutki, doprowadzając do wyrównania. (16:16). Andrea Anastasi próbował wybić z rytmu AZS przerwą dla swojej drużyny. Czas włoskiego szkoleniowca okazał się skuteczny, przyjezdni bowiem ponownie objęli prowadzenie (21:17). Mimo starań zawodników z Kortowa, pierwszego seta wygrali przyjezdni (25:21).

Przegrany set podziałał motywująco na zawodników z Olsztyna, a świetne zagrywki skutkowały dwupunktową przewagę (5:3). Euforia w Hali Urania nie trwała jednak zbyt długo. Siatkarze Verva Warszawa szybko odrobili straty i ponownie mieli kilka „oczek” przewagi (15:9). Straty w ekipie z Olsztyna starali się odrabiać m.in. Seyed oraz Żaliński, lecz to było za mało. Podopieczni trenera Anastasiego nie zatrzymywali się i utrzymywali przewagę (17:12). Goście pewnie kroczyli po objęcie prowadzenia w całym spotkaniu 2:0, ostatecznie wygrywając 25:17.

W trzecim secie Paolo Montagnani postawił na Wojtka Żalińskiego w roli atakującego, a parę przyjmujących tworzyli Mateusz Mika i Robbert Andringa. Jak każda partia sobotniego spotkania, tak i trzecia, rozpoczęła się od walki punkt za punkt (6:6). Oba zespoły grały skutecznie, a kibice w Hali Urania oglądali długie i emocjonujące wymiany po obu stronach siatki (13:13). Z każdą kolejną akcją, to siatkarze Indykpolu AZS przeważali na parkiecie, dyktując warunki gry. Po kolejnym udanym ataku Miki, akademicy prowadzili 20:17. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się zwycięstwem olsztynian 25:21.

Początek czwartej i jak się później okazało ostatniej partii, był wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt, a taki stan przerwał Bartosz Kwolek. Skuteczne zagrywki przyjmującego ekipy z Warszawy, pozwoliły im objąć dwupunktowe prowadzenie (11:9). Siatkarze Indykpolu AZS tanio skóry nie sprzedali i po serii błędów rywali oraz wykorzystanej piłki przechodzącej przez Mikę, ponownie byli z przodu (12:11). Ponownie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę na parkiecie, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Drużyna ze stolicy wygrała czwartą odsłonę 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3 (21:25, 17:25, 25:21, 21:25)

MVP: Artur Udrys

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Paweł Pietraszko, Remigiusz Kapica, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński, Seyed Mohammad Mousavi, Michał Żurek (libero) oraz Tomasz Kowalski, Mateusz Mika, Mateusz Poręba

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Patryk Niemiec, Kevin Tillie, Artur Udrys, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk, Jan Król