PlusLiga: Pięciosetowy pojedynek na korzyść Jastrzębskiego Węgla

22
0

W spotkaniu czternastej kolejki Jastrzębski Węgiel podejmował BKS Visłę Bydgoszcz. Bydgoszczanie postawili rywalom trudne warunki, a o losach meczu zdecydował tie-break. W piątej odsłonie lepsi okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Christian Fromm.

Spotkanie od udanej akcji rozpoczęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (1:0), a w kolejnych akcjach gospodarze zbudowali trzypunktową zaliczkę (4:1). Bydgoszczanie nie zamierzali jednak szybko zwieszać głów i po raz kolejny atakował Jakub Peszko (4:6), a kilka chwil później zatrzymany został Dominik Depowski (5:7). Również jastrzębianie punktowali w bloku i powiększyli prowadzenie do czterech „oczek” (9:5). Na taki bieg wydarzeń szybko zareagował szkoleniowiec BKS-u Visły Bydgoszcz, lecz przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów (11:7). W kolejnych fragmentach z dobrej strony pokazywał się Toneck Stern (10:12). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, lecz po ataku Dawida Konarskiego jastrzębianie ponownie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Bydgoszczanie wykazali się cierpliwością i po bloku na Tomaszu Fornalu tracili do rywali już tylko jeden punkt (18:19). W końcówce o czas poprosił jeszcze Roberto Santilli, a po powrocie na plac gry jastrzębianie pewnie wykorzystywali swoje szanse (22:19). Kilka chwil później w aut piłkę posłał Jakub Peszko (24:20), lecz po chwili na środku siatki zameldował się jeszcze Tomasz Kalembka (21:24). Premierową odsłonę mocnym atakiem zakończył Jakub Bucki (25:21).

Druga partia rozpoczęła się od wymiany punktów między zespołami (1:1), a po chwili dobre zagrywki Lukasa Kampy dały jastrzębianom prowadzenie (3:1). Bydgoszczanie również wykorzystywali swoje akcje, lecz zatrzymany został atak Jakuba Peszko (6:3). Między zespołami trwała wymiana ciosów, a kolejne „oczka” dla swojego zespołu zdobywał Toneck Stern (6:8). W kolejnych akcjach bydgoszczanie zatrzymali atak Jakuba Buckiego (9:10). Natomiast po jastrzębskiej stronie siatki kolejne ataki z prawego skrzydła kończył Jakub Bucki (14:11). Kolejny punktowy blok bydgoszczan spowodował, że na tablicy wyników pojawił się remis (14:14). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo i po bloku w wykonaniu Lukasa Kampy jastrzębianie ponownie wyszli na prowadzenie (16:14). Ponownie między zespołami nawiązał się wyrównany fragment gry, lecz na prowadzeniu pozostawał zespół gospodarzy (18:16). W końcówce atak z sytuacyjnej piłki skończył Dominik Depowski (20:17), a z pola zagrywki punktował Graham Vigrass. Przyjezdni próbowali jeszcze nawiązać walkę, lecz jastrzębianie nie tracili koncentracji i po ataku Dawida Konarskiego mieli piłkę setową (24:21). Kilka chwil później asa serwisowego posłał Jakub Peszko (23:24), a Toneck Stern doprowadził do remisu (24:24). Na zakończenie wyrównanej końcówki Toneck Stern zatrzymał atak Tomasza Fornala (27:25).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od dobrego ataku Janusza Gałązki (1:0), a w kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt (2:2). Jedną z dłuższych akcji na korzyść swojego zespołu skończył Graham Vigrass (5:2), a po chwili w polu zagrywki punktował Lukas Kampa (6:2). Po przerwie na żądanie Przemysława Michalczyka bydgoszczanie zaczęli odrabiać straty i po bloku na Tomaszu Fornalu doprowadzili do remisu (6:6).  W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt, a obie drużyny nie zwalniały tempa przez co kibice mogli obserwować emocjonujące wymiany (11:11). Dobrą zmianę dał Christian Fromm, który kończył akcje z lewej strony (14:14). Kilka chwil później asa serwisowego posłał Janusz Gałązka, a o czas poprosił trener Jastrzębskiego Węgla (17:15). Po powrocie na plac gry zatrzymany został Graham Vigrass (18:15). Jednak gospodarze nie tracili koncentracji i przy zagrywkach Grahama Vigrassa doprowadzili do remisu (18:18). Kontratak skończył Dominik Depowski (20:18), a serię gospodarzy przerwał Paweł Gryc (19:20). W końcówce Jastrzębski Węgiel ponownie zbudował zaliczkę, lecz z dobrej strony pokazał się Tomasz Kalembka (22:23). Seta zakończył Christian Fromm, który spotkanie rozpoczynał w kwadracie rezerwowych (25:23).

Czwarta odsłona rozpoczęła się od mocnych zagrywek Dominika Depowskiego (2:0), lecz po chwili zatrzymany został Jakub Bucki (1:2). Jednak w kolejnych akcjach jastrzębianie nie zwalniali ręki (5:1), lecz również bydgoszczanie nie zamierzali odpuszczać (3:6). Asa serwisowego posłał Christina Fromma (8:5), lecz również Toneck Stern nie zwalniał tempa (6:8). W kolejnych fragmentach jastrzębianie utrzymywali minimalne prowadzenie (11:9). Wyróżniającą się postacią w zespole z Bydgoszczy był Toneck Stern (12:12). Na taki bieg wydarzeń zareagował Roberto Santilli prosząc o przerwę dla swojego zespołu. Jednak po powrocie na plac gry zespoły wymieniły się ciosami, lecz kolejny atak Tonecka Sterna wyprowadził na prowadzenie (16:14). Po raz kolejny punktował Christian Fromm (16:16), lecz kilka akcji później zatrzymany został Dawid Konarski (20:18). Kilka chwil później Dawid Konarski skutecznie obił ręce rywali (19:21), a kilka chwil później punktował blokiem Jurji Gladyr (21:21). Ponownie zespoły stoczyły wyrównany bój w końcówce (23:23), a seta kilka chwil później zakończył Janisz Gałązka (26:24).

Decydująca odsłona rozpoczęła się od wymiany punktów między drużynami (1:1), a po chwili w polu zagrywki punktował Jurij Gladyr (3:1). Jedną z najdłuższych akcji na korzyść swojego zespołu skończył Dominik Depowski (4:1). Na rosnące prowadzenie rywali zareagował Przemysław Michalczyk, lecz po powrocie na plac gry kolejne akcje kończył Christian Fromm (5:2; 7:3). Po zmianie stron jastrzębianie nie tracili koncentracji i utrzymywali kilkupunktową zaliczkę (10:5). Toneck Stern obił jeszcze ręce rywali (6:10), lecz kilka chwil później przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu „oczek” (12:6). W końcówce asa serwisowego posłał Tomasz Kalembka (8:12), lecz ze środka siatki odpowiedział Jurij Gladyr (13:9). Kilka chwil później seta jak i całe spotkanie zakończył Jakub Bucki (15:11).

Jastrzębski Węgiel – BKS Visła Bydgoszcz 3:2

(25:21; 25:27; 25:23; 24:26; 15:11)

MVP: Christian Fromm

Składy zespołów

Jastrzębski Węgiel: Jakub Bucki, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Dominik Depowski, Piotr Hain, Tomasz Fornal, Paweł Rusek (libero) oraz Dawid Konarski, Christian Fromm, Jurij Gladyr, Julien Lyneel,

BKS Visła Bydgoszcz: Janusz Gałązka, Toneck Stern, Piotr Lipiński, Tomasz Kalembka, Jakub Urbanowicz, Jakub Peszko, Kamil Szymura (libero) oraz Tomasz Bonisławski (libero), Paweł Gryc, Radosław Gil, Dawid Woch,