PlusLiga: PGE Skra w starciu z bydgoszczanami zdobywa komplet punktów

PlusLiga: PGE Skra w starciu z bydgoszczanami zdobywa komplet punktów

14
0
PODZIEL SIĘ

Bełchatowianie w swoim kolejnym meczu fazy zasadniczej PlusLigi zmierzyli się z drużyną z Bydgoszczy. Spotkanie to zakończyło się trzysetowym zwycięstwem PGE Skry, która dopisała do swojego dorobku komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został z kolei wybrany Norbert Huber.

 

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla PGE Skry. Brakowało solidnego przyjęcia, które umożliwiłoby urozmaicenie akcji. Bełchatowianie często nadziewali się na blok rywali, przez co przegrywali 5:9. Trener Michał Gogol poprosił o czas. Niestety przewaga bydgoszczan powiększała się. Szkoleniowiec PGE Skry postanowił dokonać podwójnej zmiany, a na boisko weszli Dušan Petković i Kamil Droszyński. To był strzał w dziesiątkę, bo z ich pomocą PGE Skra zaczęła odrabiać straty, a nawet wyszła na prowadzenie (21:20). W końcówce na boisko wrócił Mariusz Wlazły i zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (23:21). PGE Skra dopełniła formalności i po niesamowitym pościgu zwyciężyła w tej partii 25:23.

 

W drugim secie PGE Skra wreszcie pokazała, że jest zespołem zdecydowanie lepszym od przyjezdnych. Od początku świetnie grała w zagrywce i bloku, a kolejne punkty zdobywane przez Karola Kłosa czy Norberta Hubera dawały kolosalną przewagę (14:7). Takiej zaliczki PGE Skra nie mogła już stracić i pewnie zwyciężyła w tej odsłonie 25:16.

 

W trzeciej partii PGE Skra dopełniła formalności, ale wygrana nie przyszła łatwo. Zaczęło się od prowadzenia rywali 3:0, ale potem przyszedł czas na odrabianie strat. Sztuka ta udała się dość szybko, bo już po punktowej zagrywce Piotra Orczyka (8:8). W drugiej części seta bełchatowianie potwierdzili, że są kandydatem do medalu mistrzostw Polski i wygrali 25:23, a cały mecz 3:0. Statuetka MVP powędrowała z kolei do rąk Norberta Hubera.

 

 

PGE Skra Bełchatów – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

 

MVP: Norbert Huber

 

 

Składy zespołów:

 

PGE Skra Bełchatów: Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour, Norbert Huber, Mariusz Wlazły, Piotr Orczyk, Karol Kłos, Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Dušan Petković

 

BKS Visła Bydgoszcz: Piotr Lipiński, Jakub Peszko, Janusz Gałązka, Tonček Štern, Gonzalo Quiroga, Dawid Woch, Kamil Szymura (libero) oraz Paweł Gryc, Jakub Urbanowicz, Radosław Gil

 

 

 

Źródło: www.skra.pl

BRAK KOMENTARZY