PlusLiga: ONICO Warszawa zdobywa Podpromie

112
0

Drugą kolejkę spotkań PlusLigi zakończyło spotkanie pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a ONICO Warszawa. Rzeszowianie starali się walczyć z przeciwnikami i zapisali na swoje konto zwycięstwo w trzeciej odsłonie, ale ostatecznie cały pojedynek zakończył się po myśli podopiecznych trenera Stephane’a Antigi.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt, jednak po asie serwisowym Davida Smitha minimalną zaliczkę mieli gospodarze (6:4). Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż po ataku Bartosza Kwolka doszło do wyrównania wyniku (7:7). Kilka minut później przyjmujący zanotował serię dobrych zagrywek co wyprowadziło przyjezdnych na prowadzenie (11:8). Jakub Jarosz skutecznie skończył atak z prawego skrzydła, próbując tym samym poderwać swój zespół do walki (11:13). Przyjezdni w pełni kontrolowali przebieg gry utrzymując kilkupunktową przewagę (17:14). Utrzymująca się przewaga rywali skutkowała przerwą dla miejscowego zespołu (18:14), a po powrocie na boisko skutecznie atakował Mateusz Mika (15:18). W ekipie przyjezdnych dobrze funkcjonował blok, co jeszcze bardziej powiększało prowadzenie (21:15). W końcówce miejscowy zespół musiał uznać wyższość ONICO Warszawy, która seta zakończyła blokiem na Rafale Buszku (25:18).

Drugi set otworzyły mocne ataki z obu stron siatki (1:1), a Marcin Możdżonek zanotował punkt bezpośrednio z zagrywki (2:1). Między zespołami trwała wymiana ciosów, a na tablicy wyników raz po raz widniał remis (6:6). Skutecznie na środku siatki zameldował się Marcin Możdżonek (9:8), a po chwili środkowy zatrzymał atak Andrzeja Wrony (10:8). Kilka minut później przewaga rzeszowian wzrosła, a o czas poprosił Stephane Antiga (12:8). Po powrocie na boisko w dalszym ciągu przebieg gry kontrolowali podopieczni Andrzeja Kowala. W ekipie warszawiaków skutecznie atakował Bartosz Kwolek (13:16), a kilka chwil później zatrzymany został atak Jakuba Jarosza (14:17). W końcówce rzeszowianie kontrolowali grę jednak po bloku na Rafale Buszku prowadzenie zmalało do punktu (21:22), a po chwili na prowadzenie wyszli przyjezdni (23:22). Warszawianie wykorzystali swoją szanse i po ataku Bartosza Kwolka rozstrzygnęli seta na swoją korzyść (25:23).

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się dla warszawskiego zespołu (2:0), ale po punktowej zagrywce Marcina Możdżonka na tablicy wyników widniał remis (2:2). Kilka chwil później po błędzie Damiana Schulza przyjezdni wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (7:4). O czas dla swojego zespołu poprosił Andrzej Kowal, jednak po powrocie na boisko w dalszym ciągu rzeszowianie nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom (10:7). Dopiero błędy warszawiaków spowodowały wyrównanie wyniku (12:12), ale szybka reakcja trenera przyniosła oczekiwany rezultat i zespół z Warszawy ponownie wyszedł na prowadzenie (14:12). Między zespołami nawiązała się wyrównana walka, a gra toczyła się punkt za punkt (16:16). W końcówce z atakiem na środku siatki pokazał się David Smith (22:21), a po błędzie Bartosza Kwolka prowadzili dwoma punktami (23:21). W tej odsłonie warszawianie nie zdołali zatrzymać rywali i po złej zagrywce Jana Nowakowskiego musieli uznać wyższość gospodarzy (25:23).

Czwartą odsłonę od skutecznego ataku ze skrzydła rozpoczął Mateusz Mika (1:0), ale kilka chwil później przyjmujący został zatrzymany przez blok rywali (4:2). Na początku seta oba zespoły nie wystrzegały się błędów własnych, lecz w lepszej sytuacji byli przyjezdni (8:5). Graham Vigrass wbił piłkę w boisko rywali, zwiększając przewagę swojej drużyny do czterech punktów (13:9), a w ekipie gospodarzy po raz kolejny pokazał się David Smith (14:15). Szybka reakcja trenera spowodowała, że zawodnicy z Warszawy uspokoili grę i ponownie zaczęli kontrolować przebieg gry (19:16). W końcówce sygnał do odrabiania strat próbował dać Damian Schulz (19:21), ale rywale nie zamierzali odpuszczać i po chwili mieli piłkę meczową (24:20). Seta, jak i całe spotkanie, zakończył Piotr Łukasik (25:21).

Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25)

MVP: Rafael Araujo

Asseco Resovia: Rafael Redwitz, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Jakub Jarosz, Rafał Buszek, David Smith, Luke Perry (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Kawika Shoji, Nicholas Szerszeń, Damian Schulz

ONICO Warszawa: Rafael Araujo, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski (libero), Mateusz Janikowski

Źródło: informacja własna