PlusLiga: Olsztynianie z drugim zwycięstwem w sezonie

3
0

Do gry po kwarantannie wrócili siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa, którzy zmierzyli się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Spotkanie to rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku na korzyść podopiecznych trenera Daniela Castellaniego. Najlepszym zawodnikiem pojedynku został z kolei wybrany Damian Schulz.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnych i skutecznych wymian, co skutkowało tym, że na tablicy wyników, co chwilę widniał remis (3:3, 5:5). Przez dłuższy okres gry żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć dwupunktowego prowadzenia (8:8). Jako pierwsi, dzięki dwóm asom serwisowym Teryomenko, na prowadzenie wysunęli się gospodarze (12:9). Siatkarze prowadzeni przez trenera Andreę Anastasiego szybko zdołali jednak odrobić straty i doprowadzili do wyrównania (15:15). W decydującą część partii zespoły wkraczały przy stanie 20:17 na korzyść zawodników ze stolicy Polski. W momencie, kiedy w polus serwisowym olsztyńskiej ekipy ponownie pojawił się Teryomenko dystans między zespołami zmalał do jednego „oczka” (19:20). Ostatecznie jednak odsłona ta zakończyła się wynikiem 25:22 dla Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Jako pierwsi dwupunktowe prowadzenie już na początku seta osiągnęli olsztynianie (4:2). Kilka akcji później przewaga gospodarzy wzrosła do trzech punktów (7:4). Zawodnicy z Warszawy szybko doprowadzili jednak do remisu (7:7), a chwilę później wysunęli się na prowadzenie (8:7). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt (11:11). Po kilku akcjach warszawianie ponownie byli na prowadzeniu (14:12), ale siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn szybko wyrównali (14:14), a po chwili to oni mieli znaczącą przewagę (18:15). W decydującą część odsłony zespoły wkraczały przy stanie 21:18 na korzyść gospodarzy, by ostatecznie wygrać tę partię 25:22.

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze z Warszawy, którzy osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (4:1), który zdołali powiększyć do pięciu „oczek” (8:3, 10:5). Gospodarze tego spotkania od początku musieli odrabiać straty, co nie było łatwe, ponieważ w tej odsłonie przyjezdni prezentowali się bardzo dobrze. W środkowej części partii olsztynianie zbliżyli się do rywali (10:12). Błędy zawodników Vervy Warszawa Orlen Paliwa spowodowały, że ich przewaga stopniała do jednego „oczka” (15:14). Podopieczni trenera Daniela Castellaniego cały czas walczyli o odwrócenie losów tego seta i tuż przed decydującą częścią partii doprowadzili do wyrównania (19:19). W końcówce odsłony warszawianie ponownie osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (21:19), by ostatecznie wygrać ją 25:21.

Pierwszy cztery punkty w kolejnym secie powędrowały na konto siatkarzy z Olsztyna (4:0). W tej partii gospodarze radzili sobie bardzo dobrze, co doprowadziło do tego, że ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (9:2), a po chwili do dziewięciu (11:2). Warszawianie na tym etapie odsłony byli rozbici (3:14). Na półmetku seta zawodnicy Indykpolu AZS-u Olsztyn mieli dziesięć „oczek” zaliczki (17:7). Podopieczni trenera Daniela Castellaniego pewnie zmierzali po zwycięstwo w tej partii (20:8). Olsztynianie zdeklasowali w tej odsłonie rywali i wygrali ją 25:14.

O losach meczu zadecydować miał tie-break, który rozpoczął się od wymiany ciosów. Jako pierwsi dwa „oczka” prowadzenia osiągnęli gospodarze (4:2), by po chwili je powiększyć (7:3). Przy zmianie stron utrzymywał się wynik 8:3 dla olsztynian. W decydującą część seta zespoły wkraczały przy stanie 10:5 na korzyść Indykpolu AZS-u Olsztyn. Ostatecznie odsłona ta zakończyła się wygraną podopiecznych trenera Daniela Castellaniego 15:13, którzy zapisali na swoje konto zwycięstwo w całym spotkaniu oraz dwa punkty do ligowej tabeli.

Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:2 (22:25, 25:22, 21:25, 25:14, 15:12)

MVP: Damian Schulz

Indykpol AZS Olsztyn: Przemysław Stępień, Robbert Andringa, Damian Schulz, Dmytro Teryomenko, Ruben Schott, Mateusz Poręba, Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kamil Droszyński, Remigiusz Kapica, Wojciech Żaliński

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Angel Trinidad De Haro, Jakub Ziobrowski, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Michał Kozłowski, Jakub Kowalczyk, Jan Król, Michał Superlak, Jan Fornal (libero)