PlusLiga: Niespodzianka w Jastrzębiu! Radomianie zdobywają komplet punktów

22
0

W dwudziestej kolejce spotkań drużyna Cerrad Enea Czarni Radom niespodziewanie, w trzech setach, pokonała Jastrzębski Węgiel. Podopieczni Roberta Prygla w decydujących momentach zachowali więcej koncentracji i dopisali do swojego konta bardzo cenny komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Wojciech Włodarczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (2:2), a kilka chwil później kontratak skończył Christian Fromm (4:2). Jednak do wyrównania wyniku szybko doprowadził Wojciech Włodarczyk (4:4). W polu zagrywki punktował Christian Fromm (6:6), lecz kilka chwil później jedną z dłuższych akcji skończył Wojciech Włodarczyk (9:7). Na lewym skrzydle zameldował się Tomasz Fornal (9:10), a w kolejnych fragmentach zespoły toczyły wyrównaną walkę (12:12). W wyrównanym fragmencie gry atakował Jurji Gladyr (16:15), a z pola zagrywki punktował Christian Fromm (17:15). Na taki bieg wydarzeń zareagował Robert Prygiel, który poprosił o czas dla swojego zespołu. Po powrocie na plac gry gospodarze utrzymywali zaliczkę, lecz wyższość radomskiego bloku musiał uznać Tomasz Fornal (17:18). Zawodnicy z Radomia po raz kolejny doprowadzili do remisu (18:18), a w końcówce dobrze spisywał się Karol Butryn (20:20). Z drugiej linii skutecznie piłkę w boisko rywali wbił Tomasz Fornal (21:21). O czas dla swojego zespołu poprosił Slobodan Kovac (23:23), a kilka chwil później seta zakończył Karol Butryn (25:23).

Kolejną partię lepiej rozpoczęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla (3:1), a kilka chwil później kontratak skończył Dawid Konarski (5:1). Serię gospodarzy przerwał skuteczny atak Karola Butryna (2:5). Jednak w kolejnych fragmentach w dalszym ciągu jastrzębianie utrzymywali wysoką zaliczkę, a kolejne ataki kończył Jurij Gladyr (8:4). Jednak radomianie nie zamierzali zwieszać głów, a z pola zagrywki punktował Karol Butryn (9:11). Z przechodzącej piłki atakował Wojciech Włodarczyk (11:12), lecz  mocnym atakiem odpowiedział Dawid Konarski (13:11). Dzięki cierpliwej grze radomianie doprowadzili do wyrównania wyniku (14:14), a kolejne punkty zdobywał Wojciech Włodarczyk (16:15). Wyższość radomskiego bloku musiał uznać Tomasz Fornal (18:15), a o czas poprosił Slobodan Kovac. Po powrocie na boisko skutecznie atakował Tomasz Fornal (16:18) i po chwili na tablicy wyników pojawił się remis (18:18). Raz po raz na tablicy wyników pojawiał się remis, a z sytuacyjnej piłki kończył Karol Butryn (20:20). W końcówce atakujący radomskiej drużyny punktował w polu zagrywki (22:20), jednak prowadzenie gości nie trwało długo (22:22). Kilka chwil później Dominik Depowski dał swojej drużynie piłkę setową (24:23). O losach seta decydowała gra na przewagi (26:26), gdzie więcej  szczęścia mieli przyjezdni (28:26).

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się dla zawodników Jastrzębskiego Węgla (2:0), a kilka chwil później kończyli kolejny kontratak (4:1). Kolejny atak z prawego skrzydła skończył Jakub Bucki (6:1), a o czas poprosił Robert Prygiel. Po powrocie na plac gry Michał Ostrowski zatrzymał atak Jakuba Buckiego (3:6). Ciężar gry na swoje barki zaczął brać Karol Butryn, który punktował zarówno w ataku jak i w zagrywce (5:6). W kolejnych fragmentach gra toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie radomianie doprowadzili do remisu (8:8). Kilka chwil później ręce rywali obijał Wojciech Włodarczyk (10:8). Kolejne ataki kończył Jakub Bucki (10:11), a z przechodzącej piłki punktował Graham Vigrass (11:11). Między zespołami ponownie trwała wyrównana gra punkt za punkt (14:14). W kolejnych akcjach radomianie zbudowali dwupunktową zaliczkę, którą utrzymywali wraz z rozwojem gry (19:17). Ręce rywali obijał jeszcze Tomasz Fornal (18:19). W końcówce radomianie kończyli pewnie kolejne akcje, a kolejne błędy po stronie gospodarzy pozwalały na powiększanie zaliczki (23:19). Wyższość bloku musiał uznać Jakub Bucki (24:19), a seta jak i cały mecz skończył Alen Pajenk (25:19).

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25; 26:28; 19:25)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Dawid Konarski, Graham Vigrass, Lukas Kampa, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Dominik Depowski

Cerrad Enea Czarni Radom: Alen Pajenk, Michał Ostrowski, Michał Kędzierski, Brenden Sander, Wojciech Włodarczyk Karol Butryn, Michał Ruciak (libero) oraz Mateusz Masłowski (libero), Bartosz Firszt, Athanasios Protopsaltis