PlusLiga: Mistrzowie Polski pewnie pokonują drużynę z Rzeszowa

25
0

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Spotkanie od pierwszych piłek pozostawało pod kontrolą gospodarzy, którzy z kilkupunktową przewagą kończyli poszczególne sety i do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebowali tylko trzech partii, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Kamil Semeniuk.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (1:1), a w pierwszych fragmentach meczu na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (5:5). Kilka chwil później na prawym skrzydle zameldował się Arpad Baróti, co dało mistrzom Polski zaliczkę (7:5). Na środku siatki po raz kolejny zameldował się Bartłomiej Krulicki (7:8). Jednak dalszym ciągu na prowadzeniu pozostawał zespół gospodarzy, który wraz z rozwojem gry powiększał swoje prowadzenie (13:10). Wyższość kędzierzyńskiego bloku musiał uznać Damian Schulz (12:15), a cierpliwa gra rzeszowskiego zespołu doprowadziła do zniwelowania większości start (14:15).  W kolejnych akcjach podopieczni Nikoli Grbicia nie tracili koncentracji i pewnie wykorzystywali swoje szansę, a z lewego skrzydła punktował Kamil Semeniuk (17:15). W końcówce zespół gospodarzy utrzymywał zaliczkę, natomiast rzeszowianie popełniali kolejne błędy w polu zagrywki (20:18). Skuteczną akcję skończył Aleksander Śliwka (21:18), a atak Arpada Barótiego dał piłkę setową (24:19). Mocnym atakiem popisał się jeszcze Rafał Buszek (20:24), lecz w kolejnej akcji seta zakończył Kamil Semeniuk (25:20).

Druga odsłona rozpoczęła się od punktowego ataku gości, lecz w kolejnej akcji zablokowany został Damian Schluz (1:1). W kolejnych fragmentach lepiej spisywali się zawodnicy z Rzeszowa, a kolejne akcje kończył Rafał Buszek oraz Damian Schulz (6:2). Taki bieg wydarzeń skutkował czasem na żądanie Nikoli Gribicia, a po powrocie na plac gry punktował David Smith (3:6). Między zespołami nawiązała się wymiana ciosów, lecz w dalszym ciągu to Asseco Resovia Rzeszów utrzymywała zaliczkę (8:6). Z sytuacyjnej piłki punkt dla swojego zespołu zdobył Benjamin Toniutti (7:9), a po raz kolejny w odpowiedzi pokazał się Rafał Buszek (11:8). Cierpliwa gra gospodarzy doprowadziła jednak do wyrównania wyniku (11:11). O czas poprosił Emanuele Zanini, lecz po powrocie na parkiet zatrzymany został Damian Schulz (12:11). W kolejnych akacjach kędzierzynianie sukcesywnie budowali zaliczkę, a w polu zagrywki dobrze prezentował się Łukasz Wiśniewski (14:11). W kolejnych fragmentach zespół z Kędzierzyna-Koźla utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie (17:14). Z prawego skrzydła atak skończył Zbigniew Bartman (15:18), a kilka chwil później ze środka siatki punktował Bartłomiej Krulicki (16:19). Jednak nie do zatrzymania był Kamil Semeniuk, który pewnie kończył kolejne ataki (20:16; 22:18). W końcówce kędzierzynianie nie stracili już koncentracji i kilka chwil później seta zakończył Kamil Semeniuk (25:22).

Trzeciego seta zespoły rozpoczęły od wymiany punktów (3:3), a kilka chwil później to rzeszowianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie (6:4). Na prawym skrzydle zameldował się Arpad Baróti (5:7), a do wyrównania wyniku doprowadziła punktowa zagrywka w wykonaniu Kamila Semeniuka (7:7). W kolejnych fragmentach zespoły toczyły wyrównaną walkę (10:10). Jednak taki stan rzeczy nie trwał długo, bowiem ataki Łukasza Wiśniewskiego oraz zagrywki Aleksandra Śliwki wyprowadziły gospodarzy na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Mistrzowie Polski pewnie wykorzystywali swoje akcje, oddając rywalom punkty tylko błędami własnymi (19:14). W końcówce rzeszowianie próbowali jeszcze wrócić do gry, a  z lewego skrzydła atak skończył jeszcze Rafał Buszek (21:17). Chwilowy zryw nie wystarczył jednak na to by zatrzymać rozpędzonych rywali. Kilka chwil później z drugiej linii atakował Aleksander Śliwka (24:19), i w kolejnej akcji przyjmujący zakończył seta jak i cały mecz (25:19).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20; 25:22; 25:19)

MVP: Kamil Semeniuk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Arpad Baróti, David Smith, Kamil Semeniuk, Łukasz Wiśniewski,  Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski Zatorski (libero) oraz Piotr Łukasik

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki, Bartłomiej Lemański, Rafał Buszek, Marcin Komenda, Nicolas Marechal, Damian Schulz, Luke Perry (libero) oraz Zbigniew Bartma, Kawika Shoji, Grzegorz Kosok, Nicholas Hoag, Alek Achrem, Bartosz Mariański