PlusLiga: Mistrzowie Polski nadal niepokonani. Warszawianie bez punktów

202
0

W ramach ósmej kolejki PlusLigi mistrzowie Polski podejmowali warszawian. Spotkanie zakończyło się po czterech setach wygraną gospodarzy, nie był to jednak jednostronny pojedynek. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mecz zakończyła dopiero po grze na przewagi, a najlepszym siatkarzem tego starcia wybrany został siatkarz zwycięskiej drużyny, Maurice Torres.

W spotkanie to lepiej weszli siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy już na początku premierowej odsłony osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (5:2). Zawodnicy z Warszawy popełniali dużo błędów i przy stanie 9:5 na korzyść mistrzów Polski Stephane Antiga poprosił o pierwszą przerwę. Po wznowieniu gry sytuacja stołecznego zespołu nie uległa poprawie. Kędzierzynianie prezentowali się lepiej we wszystkich elementach, dzięki czemu prowadzili 13:6. Dobra gra w bloku warszawskich siatkarzy i asy serwisowe Antoine Brizarda spowodowały, że przyjezdni odrobili część strat (12:14). W tym momencie Andrea Gardini wziął czas, po którym jego zawodnicy ponownie odskoczyli rywalom na cztery „oczka” (17:13). W decydującą część seta drużyny wkraczały przy stanie 20:14 na korzyść ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Już do końca odsłony na boisku lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wygrali ją 25:17.

Kolejna partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia kędzierzynian (3:0). Wraz z kolejnymi akcjami przewaga gospodarzy rosła (6:2). Warszawianie zagrali dobrze w bloku, dzięki czemu zdołali odrobić część strat (6:8), by po chwili doprowadzić do remisu (8:8). Rozpędzeni podopieczni trenera Stephane’a Antigi po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie (9:8). Na tym etapie seta gra była wyrównana, a na tablicy co chwilę widniał remis (13:13, 16:16). Dobra postawa Maurice Torresa i Krzysztofa Rejno dały gospodarzom dwa „oczka” przewagi (20:18). W samej końcówce podopieczni trenera Andrei Gardiniego mieli trzy punkty prowadzenia, którego nie oddali już, wygrywając tę odsłonę 25:22.

Również trzeci set rozpoczął się od trzypunktowego prowadzenia kędzierzynian (3:0). Gospodarze radzili sobie bardzo dobrze, a prym w ataku wiódł Maurice Torres, dzięki czemu zespół z Kędzierzyna-Koźla miał kilka „oczek” przewagi (8:4). Podopieczni trenera Stephane’a Antigi nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych rywali (7:11). W środkowej części seta warszawianie odrobili część strat i zbliżyli się do rywali (13:15). Dobra postawa zespołu ONICO Warszawa w bloku spowodowała, że udało mu się zniwelować straty do jednego „oczka” (15:16). Mimo starań przyjezdni nie zdołali wyrównać, a w decydującą część seta zespoły wkraczały przy wyniku 20:18 na korzyść gospodarzy. W końcówce goście po raz kolejny zbliżyli się do przeciwników (22:23), a po chwili doprowadzili do remisu (24:24), co zapowiadało emocje. Po grze na przewagi zwycięsko z tego seta wyszli warszawianie (27:25).

Czwarta odsłona rozpoczęła się lepiej dla warszawian, ale już po chwili ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na prowadzenie (7:5). Gra po raz kolejny zaczęła toczyć się punkt za punkt (8:8), ale minimalnie lepsi byli gospodarze (11:9). ONICO Warszawa po raz kolejny traciła punkty (12:15) i nie była w stanie odrobić strat (14:18). Mistrzowie Polski kontrolowali przebieg gry (21:19) i utrzymywali bufor bezpieczeństwa nad rywalami (22:20). W decydującym momencie stołeczni gracze poderwali się do walki (22:23), doprowadzając do remisu (23:23), ale nie byli w stanie przedłużyć meczu (24:26).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 26:24)

MVP: Maurice Torres

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, Krzysztof Rejno, Sam Deroo, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Maurice Torres, Paweł Zatorski (libero) oraz Sławomir Jungiewicz

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Nikola Gjorgiev, Wojciech Włodarczyk, Sebastian Warda, Damian Wojtaszek (libero) oraz Guillaume Samica, Sharone Vernon-Evans, Jakub Kowalczyk